Żyć Dobrze

filtr jonizatora

Filtry do jonizacji wody - jak często wymieniać?

Odpowiednie przystosowanie wody do spożycia wpływa pozytywnie na zdrowie, samopoczucie oraz wygląd człowieka. Zanieczyszczona ciecz prowadzi do ciągłego zmęczenia, bólu głowy i stawów, senności czy problemów związanych z odchudzaniem. Powoduje ona również podwyższone koszty codziennych czynności. Uzdatnianie wody przynosi zatem wiele korzyści, a montaż odpowiednich instalacji jest słuszną inwestycją. Warto również zapoznać się ze stanem dostępnej wody. W tym celu możemy skontaktować się bezpośrednio z dostawcą lub poszukać informacji na stronie internetowej lokalnych wodociągów.

 

Regularna wymiana filtra

Jonizatory działają sprawnie dzięki odpowiednim filtrom. Ich zadaniem jest rozdzielenie kwaśnej wody od tej alkalicznej. Urządzenie usuwa chlor, metale ciężkie, zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne, w tym również wirusy i bakterie. Aby instalacja działała w pełni sprawnie należy pamiętać o konieczności wymiany filtra. Należy tego dokonać w przypadku przepuszczenia przez jonizator wysoce zanieczyszczonej wody. Ogrom oddzielanych substancji może wpłynąć niekorzystnie na pracę urządzenia. Wymiany dokonujemy również w przypadku gdy wpuszczana ciecz charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem. Pozostanie on na filtrze, co zdecydowanie zmniejszy komfort użytkowania. Aplikacja nowego drenu jest także konieczna gdy zmienia się prędkość przepływu. Opisywany element zastępujemy nowym jeśli sprzęt nie był używany dłużej niż miesiąc lub gdy instalacja pracowała przez okres sześciu miesięcy. Wymiana w jonizatorze oferowanym przez Global Water jest łatwa i następuje bardzo szybko.

 

Budowa filtra

Skuteczność pracy filtra zapewniają poszczególne części. Turmalin w naturalny sposób emituje daleką podczerwień, co znakomicie działa na wodę. Kolejnym elementem jest filtr włókninowy wychwytujący osady i cząsteczki. Istotną częścią jest też granulowany węgiel aktywowany nasycony srebrem - odpowiada on za eliminację chloru, likwiduje jego zapach i smak. Usuwa chemikalia rolnicze, fenol, trihalometan i wiele innych. Zastosowanie nanosrebra ma na celu zahamowanie rozwoju bakterii gdy instalacja nie pracuje. Filtr należy zamontować na przewodzie doprowadzającym wodę do jonizatora lub wewnątrz urządzenia – zależnie od modelu.

 

Korzyści płynące z posiadania jonizatora

Jonizatory zapewniają nam dostęp do alkalicznej wody. Wpływa ona zbawiennie na nasze zdrowie. Dzięki niej działamy zapobiegawczo przeciw cukrzycy, kamicy nerkowej, otyłości czy nadciśnieniu. Odpowiednio oczyszczony płyn zwalcza także zakwaszenie organizmu. Dolegliwość ta powoduje znużenie, nerwowość, biegunkę czy zgagę. Woda alkaliczna dba o to, by nasz organizm cechował się właściwym poziomem pH.

Właściwie zamontowana instalacja i regularna wymiana filtrów zapewni skuteczną pracę jonizatora. Global Water umożliwia zakup urządzenia drogą internetową. Pozwala to klientom na oszczędność czasu. Pamiętajmy jednak, że w celu prawidłowego montażu warto osobiście skonsultować się ze specjalistą.

 Reklama