Moto Sfera

Gadżety elektroniczne w aucie

Gadżety elektroniczne, których nie może zabraknąć w Twoim aucie

Kupiłeś swoje pierwsze auto albo zastanawiasz się nad zagospodarowaniem przestrzeni starego samochodu? Przeczytaj poradnik i przekonaj się, jakie elektroniczne gadżety mogą Ci się przydać podczas podróży. Jedne umilą Ci jazdę, inne będą pomoce w przypadku zgubienia trasy lub wdania się w kolizję. Znajdź w internecie modele funkcjonalne i atrakcyjne cenowo, by kupić więcej.

 

Muzyka w samochodzie: dobre radio samochodowe

Nic tak nie umila długiej podróży jak muzyka. Czy to lecąca w radiu, czy puszczona z płyty, poprawia humor i pozwala przetrwać nawet najgorsze korki. Mało tego, energiczne dźwięki pobudzają, więc jeśli jedziesz długo, słuchanie muzyki o szybkim tempie jest wskazane. Usypiającej i powolnej – przeciwnie.

Wybierając radio samochodowe, upewnij się, że ma najważniejsze rozszerzenia. Być może teraz nie słuchasz wielu płyt CD, ale kieszeń na nie bez wątpienia Ci się przyda. Gdy będziesz w miejscu o słabym zasięgu radiowym, wyjmiesz ze schowka ulubioną składankę i wypełnisz auto dźwiękami. Sprawdź też, czy do odtwarzacza można podłączać urządzenia zewnętrzne na USB (odtwarzacz MP3, pendrive) oraz programować stacje radiowe.

 

gadzetyelektroniczne3

 

Rejestracja obrazu: rozrywka i ochrona

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wideorejestratory samochodowe. To niewielkie kamery, które – w zależności od modelu – montuje się za lusterkiem, na szybie lub desce rozdzielczej. Niektóre są dwustronne i służą jednocześnie za lusterko, więc wymagają wymontowania tego, które znajduje się oryginalnie w pojeździe.

Dzięki wideorejestratorowi nagrasz swoją survivalową przejażdżkę jeepem po lesie bądź niepowtarzalne widoki na zagranicznej trasie. Podzielisz się nimi z przyjaciółmi albo opublikujesz w internecie. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto zamontować w pojeździe wideorejestrator! Jeśli będziesz uczestniczył w kolizji lub wypadku, który spowoduje ktoś inny i ucieknie z miejsca zdarzenia albo spróbuje zrzucić winę na Ciebie, przekażesz policji legalny materiał dowodowy.

 

Stacja GPS dla podróżników

Jeśli nie jeździsz samochodem w nieznane tereny często, kupowanie zaawansowanej stacji GPS może być zbędnym wydatkiem. W wyjątkowych sytuacjach do znalezienia właściwej drogi wykorzystasz smartfon z aplikacją z mapami. Jeżeli jednak pracujesz, jeżdżąc samochodem albo masz w planach długą wycieczkę za granicę, stacja GPS będzie nieoceniona.

 

gadzetyelektroniczne1

 

Ekran stacji nawigacyjnej jest nieporównywalnie czytelniejszy od ekranu smartfona. Urządzenie nie wyładowuje się równie szybko. Nie musisz przerywać śledzenia mapy na czas prowadzenia rozmowy telefonicznej. Ponadto możesz połączyć stację GPS z głośnikami w samochodzie i słuchać komend wygodniej.

 

Zapas energii w schowku

Na koniec wspomnijmy jeszcze o schowku. Tu warto przewozić różne przedmioty, w tym elektroniczne. Najważniejszy to powerbank, którym naładujesz telefon bądź inne urządzenie mobilne. Dobrze też byś dysponował kablem USB do zapalniczki, bo po wyczerpaniu powerbanku naładujesz go od nowa. Warto też, byś woził w schowku klasyczną ładowarkę samochodową. Zda egzamin w trakcie długiej i nieprzerwanej jazdy.

Artykuł zewnętrzny