Intymność

Gdy opadniesz z sił

Gdy opadniesz z sił…

Stres, praca do późna, ciągłe znużenie, poczucie wypalenia i brak czasu dla siebie  - co raz więcej mężczyzn właśnie tak opisze swoje codzienne życie. Te czynniki mają bardzo niekorzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu, jego sprawność i wydolność. Zmęczenie wynikające z przepracowania, spadek energii oraz życie pod ciągłą presją bardzo często powodują spadek libido. Nie masz ochoty na seks? Seks nie sprawia Ci radości, ale powoduje frustrację? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z powyższych pytań to znak, że czas coś zmienić...

 

Życie intymne wymaga właściwej pielęgnacji i troski każdego dnia, a - wbrew obiegowej opinii - na jego jakość w większości nie ma wpływu wiek. Czasem wystarczy racjonalne odżywianie, dbałość o kondycję fizyczną, unikanie zmęczenia i stresu. Przede wszystkim zaś, gdy już pojawi się problem - trzeba podejść do niego po męsku i zadbać o przywrócenie właściwej perspektywy widzenia świata.

Brak ochoty na seks czy też niemożność zaspokojenia partnerki powoduje w mężczyznach niewyobrażalną frustrację, obniżenie poczucia własnej wartości, cierpienie oraz wstyd. To wszystko potęguje codzienny stres, a także sprawia, że praca staje się coraz bardziej męcząca, korki coraz dłuższe, a partnerka bardziej nieznośna.

Seksualność jest ważną sferą w życiu każdego mężczyzny, a jej jakość często ma odzwierciedlenie  w życiu codziennym. Witalność bywa wyrazem udanego życia osobistego, natomiast nawet drobne niepowodzenia łóżkowe mogą przyczynić się do zaniżenia własnej wartości i pogłębiającej się frustracji. Tymczasem niewielu, bo tylko 36% mężczyzn zdaje sobie sprawę, że problemy z erekcją w Polsce są dość powszechne i dotyczą blisko 3,5 milionowej grupy.

Udane życie seksualne to niezwykle ważny aspekt życia, silnie oddziałujący na męskie samopoczucie. Odpowiedni poziom libido, które immanentnie związane jest z energią życiową, wielu z nas może zapewnić sobie  przyjmując tak zwane suplementy poprawiające humor, dodające energię i aktywujące witalność.

Wybór na rynku jest w tej chwili dość duży. Kilka miesięcy temu przedstawialiśmy kilka z nich. Ostatnio nasza redakcja miała możliwość przetestowania dwóch kolejnych: Koenade Vitality oraz Permenu. I mimo, iż zabrzmi to jak reklama, należy stwierdzić, że w obu przypadkach znaleźli się wśród nas zwolennicy i przeciwnicy. Jak każdy produkt tego typu muszą być one przyjmowane regularnie. Zwolennicy natychmiastowej reakcji wybierają środki chemiczne. Cóż... potrzeby bywają różne.

O kosztach nie będziemy wspominać, bo sprawa jest jasna - na tym nie oszczędzamy.