Żyć Dobrze

gopro akcesoria

GoPro akcesoria- co jest ważne ?

Kamery GoPro ze względu na wysoką jakość i przystępną cenę, cieszą się niemałą popularnością. Sięgają po nie, zarówno osoby kochające ekstremalne wrażenia, jak i zwykli śmiertelnicy. Jest ona niewielka, dość uniwersalna a ponadto sprawdza się w niestandardowych sytuacjach dzięki dodatkowym akcesoriom.

 

Niewątpliwie kamera sportowa jest przystosowana do nagrywania nieszablonowych filmów. Jej twórcy zadbali oto by wytrzymała nurkowanie, wspinaczkę górską, skok ze spadochronu czy windsurfing. Pozwala również na upamiętnienie rodzinnych chwil, których nie da się nakręcić z ręki, takich jak wspólna jazda na rowerze czy wyjazd na narty. Należy jednak pamiętać, że każda nietypowa okazja na nagranie unikalnego filmu może wymagać zakupu dodatkowych akcesoriów.

 

Gdy może zabraknąć mocy

O zakupie dodatkowych baterii powinni pomyśleć miłośnicy podróżowania, a szczególnie osoby wyjeżdżające na urlop. Zwykle podczas wypoczynku czy będąc w wirze dobrej zabawy, nie zawsze pamięta się o naładowaniu baterii. Natomiast w czasie długich podróży nie da się przewidzieć intensywności wykorzystania kamery. Nie zawsze też istnieje możliwość aby podłączyć akumulatory do gniazdka elektrycznego i naładować je do pełna. Planując wyjazd warto także pomyśleć o zakupie zapasowej karty pamięci, na którą jest miejsce w kamerze. Nic tak nie psuje urlopu jak informacje, że skończyło się miejsce i nie można nagrać niepowtarzalnych chwil z wyjazdu.

 

Kiedy potrzeba wolnej ręki

Nie zawsze kręcenie filmu odbywa się w tradycyjny sposób. Odpowiednio dobrane akcesoria GoPro pozwalają upamiętnić chwilę, w których posiadanie wolnych rąk jest konieczne. Nakręcenie wspinaczki wysokogórskiej czy skoku na bungee jest niemożliwe z wykorzystaniem zwykłego sprzętu. Najczęściej po dodatkowe uchwyty sięgają miłośnicy sportów ekstremalnych, gdyż w ich wypadku kręcenie z ręki może być po prostu niebezpieczne.

Producenci zadbali oto aby można było przytwierdzić kamerę GoPro do wybranego podłoża. Można więc doczepić ją do kasku, ramy roweru, założyć jak opaskę na głowę, zamocować na nadgarstek oraz nogę. Specjalne szelki pozwalają także przytwierdzić kamerę do klatki piersiowej, jednym słowem miejsce kręcenia ogranicza tylko fantazja. Zanim jednak „wypuści się” kamerę z ręki, warto sprawdzić jej mocowania, czy trzyma się stabilnie na danym podłożu.

 

Dodatkowy ekran do zadań specjalnych

Standardowo kamera sportowa, w przeciwieństwie do zwykłego sprzętu nie posiada zamocowanego dodatkowego ekranu. W założeniu ma być ona niewielka, by trudno było ją uszkodzić. Jednak zdarza się, ze niektóre ujęcia takie jak wyjątkowa panorama widziana z górskiego szczytu czy filmowanie niezwykłych okoliczności przyrody. wymaga podglądu w większej rozdzielczości.  Producent przewidział taką ewentualność i jako dodatkowe akcesoria GoPro można dokupić większy ekran LCD.

 

Filmowanie bez zakłóceń

Czasami kręcenie filmu wymaga umieszczenie kamery w jednym miejscu. Jeżeli nagrywania nie mogą zakłócić drgania warto pomyśleć o monopodach i statywach. Znaleźć je można wśród dodatkowych akcesoriów GoPro. Statywy doskonale sprawdzają się podczas ślubnych ujęć, przyjęć okolicznościowych lub podczas samodzielnych wyjazdów. Coraz większą popularnością cieszą się monopody, czyli uchwyty teleskopowe. Pozwalają one wykonać selfie z bliska, a także samodzielnie nagrać obraz całej sylwetki nawet ze znacznej odległości.

Zanim zakupi się jeden z licznych dodatkowych akcesoriów oferowanych przez producenta GoPro, warto sprawdzić jego kompatybilność z konkretnym modelem kamery. Jest to istotne zwłaszcza gdy posiadany sprzęt ma już kilka lat.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

Reklama