Nie jest prawdziwym ogólnie przyjęty stereotyp, że miłosnych pieszczot przed zbliżeniem potrzebują wyłącznie kobiety. Mężczyźni właśnie dzięki grze wstępnej czują o wiele głębszą więź z partnerką. Szczególnie mężczyźni dojrzali, którzy mają już za sobą burzę hormonalną.

 

Chęć szybkiego osiągnięcia celu i pośpiech wtargnęły także w nasze życie intymne. Stosunek zbyt często sprowadza się dziś do prostego aktu, którego celem jest osiągnięcie orgazmu. W konsekwencji odczuwamy niedosyt - brak nam poczucia bliskości. A przecież zbliżenie seksualne to również wzajemne odkrywanie siebie, swojego ciała i ciała partnera. Służy temu gra wstępna, czyli pieszczoty, którymi obdarzamy się nawzajem.

 Reklama

feromony baner

 

W intymnym kontakcie nieświadomie przenosimy własne upodobania i pragnienia, w błędnym przekonaniu, że skoro się kochamy, to znaczy, że odczuwamy podobnie. To zjawisko jest częścią miłosnej iluzji. Tym trudniej ją rozwiać, im mniej mamy odwagi, by porozmawiać o własnych upodobaniach i oczekiwaniach. Wydaje nam się, że partner doskonale zna nasze potrzeby, a jeżeli ich nie zaspokaja, to znaczy, że nie kocha. Tymczasem w większości związków mężczyzna po prostu nie ma pojęcia o tym, co lubi partnerka.

 

Reklama

 

W miłosnej grze wstępnej dozwolone jest wszystko, co sprawia przyjemność obojgu, byle to robić z wyczuciem. Nie chodzi tu jedynie o technikę. Liczy się atmosfera chwili, oddanie i to, że jesteśmy tak bardzo sobie bliscy. Najważniejsze podczas intymnego zbliżenia jest jednak to, żeby umieć i dawać, i brać.

 

Gra wstępna nie musi kończyć się stosunkiem

Sam akt miłosny trwa na ogół dość krótko, często pozostawiając kobiecie uczucie niedosytu. Dlatego dużo więcej uwagi należy poświęcać grze wstępnej, wydłużając ją w czasie, urozmaicać, na ile tylko pozwala nam fantazja. Gra wstępna to oczekiwanie na rozkosz przyjemniejsze niż samo spełnienie.

 

Na koniec kilka faktów

Strefy erogenne zajmują aż 15% powierzchni ciała u kobiet i tylko 3% u mężczyzn.

Inaczej też reagujemy na pieszczoty. Kobiety rozbudzają się powoli, mężczyźni o wiele szybciej. Nie wystarczy kochać, by sprawić, że ukochanej osobie będzie cudownie w łóżku. Do tego, by mogła przeżywać prawdziwą rozkosz, potrzeba wiedzy o jej wrażliwości, o tym gdzie i jak lubi być dotykana. Tymczasem zazwyczaj kiedy pieścimy ciało partnera, tak naprawdę pieścimy... siebie.

 

 Reklama

pompki wodne

 

 

Komentarze  

0

#5 sławek 2016-08-22 23:06

Fajny opis. Problem jednak polega na tym, że dla faceta gra wstępna bez stosunku to mały problem, bo jaja puchną. Ładunek wyprodukowany - trzeba zdetonować!
Cytować
+1

#4 Jan 2015-11-07 22:56

Gra wstępna to podstawowy element, którego nie można pominąć. Przykładając się do niego, oboje partnerów wychodzi na tym korzystnie, umacnia więź, szczególnie kobieta czuje się zadowolona i szczęśliwa ze ma faceta, który ja zaspokaja. Pomysły na udana grę wstępna można znaleźć również na: [.....]
Cytować
+1

#3 Anka 2012-05-09 14:13

Ja polecam coś co sama wypróbowałam. Jest to masaż nuru - czyli całym ciałem o ciało. Używa się do niego specjalnego żelu - wylewa się go naprawdę sporo i ślizga po ciele partnera. Dało mi to niezwykłe doznania, wyostrzyło zmysły, bardzo podniecające przeżycie dla mnie i dla mojego faceta... Finisz oczywiście the best:D
Cytować
+1

#2 jas 2011-10-06 16:55

Bardzo dobry komentarz instruktażowy. Dziękuję.
Cytować
+1

#1 Mariusz 2011-10-06 15:41

Erotyczna instrukcja obsługi do gry wstępnej
Na ciele kobiety i mężczyzny jest wiele "guzików", których naciśnięcie wzbudza falę podniecenia. Jeśli wstydzisz się powiedzieć, gdzie lubisz być dotykana, pokaż mu tę mapę. Przy okazji sprawdź, czy wiesz, gdzie znajdują się jego czułe punkty.

Jego czułe punkty
Głowa - Głaszcz go po niej! Owłosione partie ciała są wrażliwe, bo wokół cebulek włosów znajdują się receptory czuciowe.
Płatki uszu - Całuj, ssij i lekko podgryzaj. Szczególnie podniecające jest ogrzewanie wnętrza ucha ciepłym oddechem.
Szyja - Całuj i liż skórę wokół grdyki, czyli tzw. jabłka Adama. Aby go skusić i doprowadzić na skraj raju, Twoje ruchy powinny być rytmiczne, w linii pionowej, od podbródka do nasady szyi.
Plecy - To one kojarzą się z męską siłą, władzą. Poza tym są sexy. Usiądź okrakiem na swoim mężczyźnie i masuj, ugniataj skórę wzdłuż linii kręgosłupa.
Brodawki sutkowe - Jego, tak jak i Twoje, lubią, gdy się je głaszcze, liże, a nawet lekko gryzie.
Brzuch i pępek - Na początek przesuwaj po nich językiem kolistymi ruchami. Potem ułóż ręce pod jego żebrami i delikatnie, ale zdecydowanie przesuwaj dłonie w dół w kierunku penisa.
Pośladki i okolica odbytu - Znajduje się tu wiele zakończeń nerwowych. Wsunięcie palca między pośladki i masowanie odbytu jest dla większości heteroseksualnych mężczyzn doznaniem bardzo pożądanym, ale nieco wstydliwym.
Nogi - Wewnętrzna strona ud oraz okolica pod kolanem mają bardzo delikatną i cienką skórę, która jest wprost wymarzona do różnego rodzaju pieszczot. Zakończenia nerwowe są tuż pod naskórkiem, co sprawia, że nawet delikatne dotknięcie opuszkami jest wstrząsem seksualnym.
Stopy - Niedoceniane przez kobiety. Całuj i masuj jego stopy, to dla niego niezwykłe doznanie. Czuje się jak samuraj pieszczony przez cudowną gejszę.

Jej czułe punkty
Głowa - Głaskanie, czesanie włosów i całowanie pasm u nasady jest wyjątkowo podniecające.
Płatki uszu - Lekkie ssanie okraszone czułymi słówkami może wiele zdziałać.
Usta - Powiedzą Ci same komplementy, jeżeli od nich właśnie zaczniesz pieszczoty. Całuj długo, niespiesznie, w hollywoodzkim stylu.
Plecy - Uwielbiają męskie zachłanne pocałunki. Szczególnie jeżeli lekko przygniatasz je swoim ciężarem.
Piersi - Ich wrażliwość zależy od fazy cyklu miesięcznego. Są dni, kiedy pieszczoty sprawiają ból. Łagodne pocałunki, liźnięcia, wodzenie palcem wokół sutków, za to żadna kobieta nie powinna się obrazić.
Brzuch i pępek - Gwałtowne pocałunki i uściski pasują tu jak najbardziej.
Pośladki i okolica odbytu - Najpierw kilka klapsów, a potem pocałunek, żeby nie bolało.
Pachwiny - Pocieraj wzgórek łonowy. Nie skupiaj się na łechtaczce. Przyjdzie na nią czas. Zajmij się wargami sromowymi. Głaszcz je i dotykaj językiem.
Wewnętrzna strona ud oraz okolica pod kolanem. Pieszczotami daj znak, że jej nogi robią na Tobie wrażenie. W ten sposób ofiarujesz przepustkę do raju.
Kostka - Tuż nad nią znajduje się pole wybitnie sensoryczne. Uważaj, by go nie przegapić, gdy się wspinasz.
Stopy - Całuj i liż. W akupresurze opuszka dużego palca wiąże się z przysadką mózgową, która reguluje wydzielanie hormonów płciowych.

Jestem kobietą i powiem Ci że dziewczyny potrzebują dużo ciepła, tego aby poczuły się bezpiecznie, ale zarazem chciały by się poczuć pożądane, albo jak boginie sexu. Dużo pocałunków najlepiej jak się to robi od dołu do góry! Choć niektóre dziewczyny mają kompleks na punkcie wielkości swoich piersi to rób tak, aby kobieta nei czuła tego. Pieść je ile możesz i powtarzaj, że takie najbardziej Cię kręcą. Dowiedz się jakie ma czułe punkty i próbuj je całować pieścić lizać ssać czy tam nie wiem co :P po prostu przed stosunkiem doprowadź ją do szału a seks będzie o niebo lepszy !

powodzenia :-)
Cytować