Żyć Dobrze

Gry na PlayStation dla dorosłych

Gry na PlayStation dla dorosłych

Chociaż wielu dorosłych namiętnie gra w gry komputerowe, to często ta rozrywka utożsamiana jest z dziećmi i młodzieżą. Tak naprawdę jednak, jak się rozejrzymy, jakie tytuły są najpopularniejsze, to szybko zrozumiemy, że są one przeznaczone tylko dla dorosłych, bo pełno w nich pościgów, strzelanin i scen seksu, z którymi zbyt młody gracz nie powinien mieć styczności. Poznajmy najlepsze gry na PlayStation dla dorosłych!

 

Red Dead Redemption 2 - nietypowa, bardzo grywalna

Przykładem gry typowo dla dorosłych jest Red Dead Redemption 2, której akcja toczy się w fikcyjnym świecie przypominającym Dziki Zachód. Wcielamy się w postać Arthura Morgana, walcząc przy użyciu różnych rodzajów broni - rewolwerów, strzelb czy łuków. Co równie ciekawe, w grze mamy do czynienia z licznymi romansami, ale nie takimi, jakie spotkamy w innych rozgrywkach (jak na przykład w Wiedźminie 3), bo tutaj są misje fabularne mające związek z dawnymi miłościami głównego bohatera. Są też takie możliwości, by wynająć pokój w hotelu z zamówieniem kąpieli i towarzyszki, która pomoże w zabiegach higienicznych.

 

grynaplaystationdladoroslych2

 

Uncharted 4 - gra bliska perfekcji

To już prawdziwy klasyk, rasowa gra, w której doświadczać możemy niezwykłej przygody, a wszystko to za sprawą idealnego połączenia akcji, wciągającej historii, pięknej, rozbudowanej grafiki i charyzmatycznych, oryginalnych postaci. Akcja gry ma miejsce w dokładnie trzy lata po wydarzeniach poprzedniej - Uncharted 3. Znów wcielamy się w postać Nathana Drake’a, który wiedzie spokojne życie… Aż do czasu, gdy w jego życiu pojawia się jego - uznany za zmarłego - brat, Sam. Jest uwikłany w skomplikowaną sprawę skarbu, a od tego, czy zostanie odnaleziony, zależy życie Sama. Nathan postanawia pomóc bratu i w tym celu wyruszają w podróż do pirackiej kolonii - Libertalii…

 

Bloodborne - czy się odważysz?

Bloodborne to zdecydowanie gra dla dorosłych, ale dla tych z mocnymi nerwami. Przenosimy się bowiem do bardzo mrocznego świata fantasy - do fikcyjnego miasta Yharnam, które jest zdominowane przez rozszalałe bestie. Główny bohater musi stawić czoła zagrożeniu, a przy okazji odkryć mroczną tajemnicę miasta. Całe miasto to groźny teren, pełen ukrytych ścieżek i ślepych uliczek, z których możemy nie wyjść żywi. A wszystko to w gęstej, dusznej atmosferze, doskonale zaprojektowanym świecie. Realistyczna grafika i ciągły stan niepokoju potęgują uczucie upiorności tego miejsca.

 

grynaplaystationdladoroslych3

 

Until Dawn - dla osób o mocnych nerwach

Kolejna z serii horrorów, które na długo zapadają w pamięć. Z drugiej strony nie jest to typowy grow horror, co sprawia, że grę można polecić szerszemu gronu odbiorców. Fabuła jest prosta: obserwujemy grupkę przyjaciół, którzy wyjechali na zimowy wypad do górskiego domu. Wszystko wydawało się idealne, ale jednak stało się coś nie tak… Co takiego? Nie będziemy psuć zabawy, napiszemy tylko, że każda decyzja, jaką podejmiemy w grze, ma znaczenie - będzie wpływać na to, jak rozwinie się dalsza historia, przede wszystkim, kto umrze, a kto zostanie przy życiu. Brzmi ciekawie, prawda?

Oczywiście to nie wszystkie propozycje doskonałych gier dla dorosłych na PlayStation, ale najbardziej wartościowa próbka tego, co można polecić. To mocne, emocjonujące gry, trzymające w napięciu i wymagające podejmowania mądrych, przemyślanych decyzji.

 Artykuł zewnętrzny