Moto Sfera

Hybryda znaczy nowoczesność

Hybryda znaczy nowoczesność

Toyota to marka wyróżniająca się nowatorskim podejściem do samochodów. Wdrożone na masową skalę modele z napędem hybrydowym – takie jak Toyota Prius czy Toyota Auris – okazały się wielkim sukcesem finansowym japońskiego giganta branży motoryzacyjnej. Sprawdźmy, co takiego kryje w sobie osławiona ,,hybryda" i dlaczego zyskała wielkie grono zwolenników, także na polskim gruncie.

 

Hybrid Synergy Drive

Hybrid Synergy Drive to nazwa handlowa napędu hybrydowego opracowanego przez firmę Toyota. Idea hybrydowych samochodów z napędem spalinowo-elektrycznym opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu największych zalet napędu elektrycznego – oszczędności i elastyczności. Niezawodne silniki elektryczne przejmują najtrudniejszą część pracy silnika spalinowego zwiększając jego żywotność oraz bezawaryjność.

 

Korzyść dla kieszeni

Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z technologii Hybrid Synergy Drive marki Toyota? Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim daleko idącą oszczędność finansową. Dzięki niewielkiemu zaangażowaniu silnika spalinowego w proces eksploatacji auta hybrydowego, znacznemu zmniejszeniu (nawet ponad dwukrotnemu) ulega zużycie paliwa. Według obecnych szacunków, w okresie gwarancyjnym, przy użytkowaniu modelu hybrydowego Toyota Prius można zaoszczędzić nawet 25 tys. złotych przeznaczonych na paliwo. A to nie wszystko! Poza benzyną, dochodzą jeszcze elementy konstrukcji samochodu, które również ulegają mniejszemu zużyciu – np. układ hamulcowy (napęd hybrydowy wspomaga hamowanie). ,,Hybryda" nie posiada też takich, narażonych na wyeksploatowanie części, jak sprzęgło, alternator, rozrusznik czy paski klinowe.

 

Bezawaryjność

Mniejsza ilość części narażonych na awarię, to także mniejsze ryzyko jej wystąpienia w samochodzie. To takie oczywiste. Czy może zatem dziwić, że samochody marki Toyota w rokrocznych rankingach zawsze znajdują się na szczycie listy samochodów bezawaryjnych? Niezawodność hybrydowej Toyoty ma również odzwierciedlenie w późniejszej kwocie odsprzedaży auta – używane modele nie tracą wiele na wartości, nawet po wielu latach funkcjonowania na drogach.

Nowoczesność, niezawodność, oszczędność, wysoki komfort jazdy – tyle korzyści w jednym samochodzie! Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się, czy warto zakupić samochód Toyota z innowacyjnym systemem Hybrid Synergy Drive, skontaktuj się z autoryzowaną stacją dealerską. Osobom z rejonu województwa śląskiego polecamy auto salon Toyota Konsek w Rybniku. Fachowcy udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji na temat układu HSD oraz poszczególnych modeli Toyoty.

Artykuł zewnętrzny