Żyć Dobrze

ironman 1

I Ty możesz zostać Iron Manem

Na obecną chwilę technologia nie pozwala nam zastąpić postaci Tony'ego Starka w serii komiksów i filmów. Nie przewidziano także możliwości przyodziania metalowego stroju, nafaszerowanego najnowszymi zdobyczami technologii. Naprzeciw popytowi na stanie się Iron Manem przychodzi jednak sport.

 

Iron Man i sport?

World Triathlon Corporation od 2005 roku "produkuje" Iron Manów za sprawą zawodów triathlonowych o nazwie "Ironman Triathlon". Sam triatlon (trójbój) to konkurencja sportowa będąca połączeniem pływania, kolarstwa oraz biegania. 

W wydaniu olimpijskim przewidziano następujące dystanse:

•    1,5 km pływania,
•    40 km trasy rowerowej,
•    20 km biegu.

Ale co z tym Iron Manem?

ironman 2Pretendenci do tytułu Iron Mana muszą się bardziej wysilić. Wyzwanie, przed którymi ich postawiono polega na pokonaniu w ciągu jednego dnia następujących odległości:

•    3,86 km pływania (2,4mili)
•    180,2 km jazdy na rowerze (112 mil)
•    42,195 km biegu (26,2 mili)

Nic prostszego. Mamy także to szczęście, że w Europie i w Polsce odbywa się wiele zawodów klasy "Ironman". Dla przykładu, w Klagenfurcie (Austria), czy Borównie. Na mistrzostwa świata będziemy musieli niestety polecieć aż na Hawaje.

 

Jak zacząć?

ironman 3Z przyczyn oczywistych, nie staniemy się człowiekiem z żelaza w ciągu jednego, czy nawet kilku dni. Są to miesiące i lata ciężkiej pracy. Trening przez przynajmniej kilka godzin w tygodniu i odpowiednia dieta to podstawa. Zostanie Iron Manem wymaga całkowitej zmiany trybu życia. Jak mawiał słynny hardkorowy koksu - nie ma op****alania się!

 

 

Nie dam rady

ironman 4Dasz! Najstarszy zawodnik, który kiedykolwiek ukończył Ironman Triathlon miał 82 lata. Inspirującym przykładem może być także pewna zakonnica, Madonna Buder, która zaczęła przygodę z triatlonem w wieku 49 lat, a dystansem dowodzącym jej "żelazności" może być fakt, iż ukończyła  Ironman Triathlon aż  13 razy.

 

 

I co? Jeszcze masz jakieś wymówki?

Karol Sywec