Moto Sfera

Jaguar XJ Ultimate

Jaguar XJ Ultimate

Firma Jaguar prezentuje swoim klientom  model XJ w wersji Ultimate. Jak sama nazwa wskazuje ta limuzyna ma być teraz ulubionym miejscem spędzania czasu przez biznesmenów. Na pokładzie tego samochodu poczujecie się jak w najwygodniejszej salonce.

 

Po raz pierwszy w historii marki sporo uwagi poświęcono drugiemu rzędowi siedzeń. Tylne fotele Jaguara XJ Ultimate to First Class w czystej postaci. Nic bardziej nie symbolizuje podróży pierwszą klasą niż kieliszek szampana.

Nie inaczej jest w przypadku XJ Ultimate. Za dotknięciem przycisku, z konsoli centralnej rozdzielającej fotele, wysuwa się ręcznie wykonany, pokryty lakierem fortepianowym stolik, odkrywając kryształowe kieliszki do szampana. W tylnym oparciu, znajduje się także miejsce na ulubiony trunek właściciela lub gościa.

Jest jednak coś, w czym Jaguar XJ Ultimate deklasuje awiacyjny First Class, to system audio. Za absolutnie najwyższej próby doznania odpowiedzialna jest brytyjska hi-endowa firma MERIDIAN. To prawdziwy, audiofilski majstersztyk w kabinie samochodu. Do łatwego użytkowania sprzętu, w tylnej części oparć każdego z przednich foteli został wbudowany iPad, a w przednich zagłówkach zainstalowano monitory.

Jaguar XJ Ultimate, pomimo przedłużonego rozstawu osi, nie stracił delikatności. Jest jeszcze bardziej dystyngowany i smukły. Chromowane wloty powietrza, owalne końcówki układu wydechowego oraz unikalne, 20-calowe aluminiowe felgi z grafitowo lakierowanymi wewnętrznymi płaszczyznami to charakterystyczne cechy tego Jaguara.

Sławomir Herman

Cały artykuł znajdziesz na Moto TV