Moto Sfera

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Możliwość skorzystania z wypożyczonego samochodu to rozwiązanie doskonale sprawdzające się przy wielu okazjach. Natychmiastowy dostęp do pojazdu to spore ułatwienie, zarówno na dłuższych, jak i krótszych trasach. Nie wszędzie da się łatwo dojechać autobusem lub pociągiem, a wynajęte auto zapewnia dużą niezależność. Jak wynająć samochód bezpiecznie i zgodnie z przepisami?

 

Obligatoryjne wymogi przy wypożyczaniu auta

Chcąc wypożyczyć samochód, należy mieć przy sobie konkretne dokumenty. Dotyczy to przede wszystkim prawa jazdy, które powinno być ważne przynajmniej od roku. Większość rekomendowanych, funkcjonujących na terenie krajów Unii Europejskich wypożyczalni pozwala na legitymowanie się polskim prawem jazdy. Oferujący wynajem samochodów Gdańsk to miasto, w którym znaleźć można wiele nowocześnie wyposażonych modeli. Przy okazji podróży zagranicznych nie powinno być żadnych problemów, jednak w niektórych przypadkach konieczne jest wyrobienie Międzynarodowego Prawa Jazdy - w zależności od obowiązującej konwekcji wiedeńskiej lub genewskiej. Aby wynająć samochód za granicą, zwykle trzeba też posiadać minimum 21 lat.

 

Postępowanie w razie wypadku lub uszkodzenia samochodu

Odwiedzając oferujący wynajem samochodów Gdańsk, warto wybrać wypożyczalnię gwarantującą dostęp do pojazdów w doskonałym stanie technicznym. Jakiekolwiek usterki zwiększają ryzyko niebezpieczeństwa na drodze. Jeżeli wynajęty samochód weźmie udział w wypadku, należy spisać protokół dla policji. W przeciwnym razie może wystąpić problem z otrzymaniem zwrotu od ubezpieczyciela oraz udowodnieniem niewinności. Wynajętego pojazdu lepiej nie naprawiać na własną rękę. Wypożyczalnia może bardzo łatwo wykryć takie działania, a następnie obciążyć klienta wysokimi kosztami. W przypadku pojawienia się wgnieceń, rys lub innych niedużych uszkodzeń umożliwiających dalszą jazdę, szkodę najlepiej zgłosić dopiero przy zdawaniu auta. Od wypożyczalni należy zabrać wszystkie potrzebne dokumenty, włącznie z formularzem określającym kwotę obciążenia oraz rodzaj szkody.

Wynajem samochodów Gdańsk- super-rent.pl

Artykuł zewnętrzny