Żyć Dobrze

Jak dbać o dobre relacje w małżeństwie? Krótki poradnik dla panów

Jak dbać o dobre relacje w małżeństwie? Krótki poradnik dla panów

Nad związkiem trzeba pracować – to oczywiste i większość osób zdaje sobie z tego sprawę. W sieci można znaleźć prawdziwy skarbiec naprawdę dobrych rad, które mają pomóc nam dbać o relacje w związku, ale wprowadzanie ich w życie zazwyczaj nas przerasta. Jak zatem zatroszczyć się o małżeństwo, by nie tylko mówić o uczuciach, ale też je wyrażać?

 

Rozmawiajcie ze sobą

Niby takie proste, a wiele małżeństw bardzo szybko o tym zapomina. Postarajcie się znaleźć choć chwilę, by porozmawiać o tym, co dotyczy zarówno was obojga, jak i każdego z osobna. Rozmawiajcie o tym, jak minął wasz dzień, co dobrego was spotkało, z jakimi problemami musieliście się zmierzyć, a także jakich wyborów dokonaliście. Mówcie sobie, dlaczego w danej sytuacji dokonaliście akurat takiego wyboru, co pozwoli wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem.

 

Nie szczędź jej miłych gestów

Oczywiste jest, że dla swojej żony byłbyś gotów przenieść góry, lecz w natłoku codziennych zajęć raczej trudno znaleźć ci na to czas. Ale nawet jeśli oboje jesteście pochłonięci pracą czy opieką nad dziećmi, nie szczędź ukochanej drobnych, spontanicznych gestów, które będą dla niej dowodem troski oraz zainteresowania. Przygotuj jej śniadanie, podwieź do pracy albo zrób masaż po ciężkim dniu.

 

jakdbacodobrerelacje2

 

Zrób jej prezent

Zdecydowana większość kobiet wprost uwielbia prezenty. I nie chodzi tu wcale o kosztowne podarunki wręczane na każdym kroku – by na co dzień zatroszczyć się o wasze małżeństwo, wystarczy naprawdę drobny gest. Natknąłeś się w sklepie na jej ulubioną herbatę, której od dawna nie może dostać? A może kupując chleb w piekarni dostrzegłeś jej ulubione ciastko?

Takie spontaniczne, niewielkie upominki pokażą jej, że o niej myślisz i pamiętasz, co sprawia jej radość. A może szukasz prezentu dla żony pod choinkę? W tej sytuacji wiele zależy od budżetu, jakim dysponujesz, ale nawet jeśli jest on ograniczony, na pewno uda ci się znaleźć coś, co ją ucieszy. Garść cennych inspiracji z różnych półek cenowych znajdziesz w tym artykule: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-pomysl-na-prezent-gwiazdkowy-dla-zony-propozycje-do-100-200-i-500-zl.bhtml.

 

jakdbacodobrerelacje3

 

Poświęć jej trochę uwagi

Jednak nawet najpiękniejszy i najdroższy prezent może nie zastąpić jej twojej uwagi. Zapytaj, jak ma ochotę spędzić wieczór lub co chciałaby zrobić w weekend. Zainteresuj się, jak minął jej dzień i posłuchaj jej uważnie. Kto wie, być może dręczy ją jakiś problem, którym pragnie się z tobą podzielić, więc poświęcając jej swoją uwagę, z pewnością się przed tobą otworzy. A jeśli nic jej nie trapi, będzie po prostu szczęśliwa, że podarowałeś jej swoją uwagę oraz obecność.

 

Daj jej odrobinę przestrzeni

Teraz zapewne zachodzisz w głowę, o co chodzi? W końcu przed chwilą mówiliśmy ci, że macie ze sobą rozmawiać, poświęcać sobie uwagę i spędzać wspólnie czas, a nagle radzimy ci, byś dał jej odrobinę przestrzeni. Otóż, by wasza relacja była zdrowa, należy zachować równowagę. Wspólne spędzanie wieczorów czy weekendów jest wartością samą w sobie, lecz jeśli ona chce zacząć chodzić na zajęcia sportowe, spotkać się z przyjaciółką czy zapisać na zajęcia językowe – nie rób jej wyrzutów, tylko pozwól rozwijać własne zainteresowania.

Artykuł zewnętrzny