O zdrowiu

Jak dbać o higienę intymną? 5 rad, których zawsze musicie przestrzegać

Jak dbać o higienę intymną? 5 rad, których zawsze musicie przestrzegać

Choć dbanie o higienę intymną wydaje się czymś oczywistym, to jednak wielu mężczyzn ją zaniedbuje. Istotne znaczenie ma wybór odpowiednich produktów kosmetycznych, a także odpowiednie postępowanie. Jak dbać o higienę intymną? Poznajcie 5 rad, których zawsze musicie przestrzegać.

 

Dlaczego higiena miejsc intymnych jest ważna i jak często należy myć miejsca intymne?

Męskie miejsca intymne zawierają więcej gruczołów niż kobiece, stąd bardziej się pocą i wymagają częstego mycia. Skóra jest grubsza, bardziej owłosiona, co sprzyja większemu wydzielaniu potu. To sprzyja rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów, które mogą wpływać na choroby układu moczowo-płciowego. Codzienna higiena intymna mężczyzn jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia, a nie tylko dla samej czystości i komfortu i warto o tym pamiętać. Jak już wiecie okolice intymne należy myć przynajmniej raz dziennie. Jednak w przypadku korzystania z sauny i basenu trzeba zwiększyć tę częstotliwość i po tych aktywnościach także wziąć prysznic i umyć okolice intymne. W miarę możliwości miejsca intymne należy też myć po każdej wizycie w toalecie.

 

W jaki sposób powinniście myć okolice intymne?

Miejsca intymne najlepiej myć pod prysznicem, bo jest to po prostu najwygodniejsze. Temperatura wody powinna wynosić ok. 35 stopni. Najpierw należy spłukać miejsca intymne wodą, a następnie sięgnąć po płyn do higieny intymnej dla mężczyzn i dokładnie umyć nim penisa. Należy rozpocząć od odsunięcia napletka i usunięcia gromadzącej się pod nim mastki. Trzeba wiedzieć, że jej zaleganie i nieumiejętne usuwanie sprzyja infekcji dróg moczowo-płciowych. Później można przejść do mycia pozostałych miejsc intymnych przy użyciu żelu intymnego dla mężczyzn, a następnie można przystąpić do osuszania. Do osuszania miejsc intymnych należy używać osobnego ręcznika z naturalnych włókien.

 

Sięgnijcie po żel do higieny intymnej dla mężczyzn

Do mycia członka i jąder należy używać płynu do higieny intymnej. Może być też żel do higieny intymnej dla mężczyzn, który ma konsystencję łatwiejszą w aplikacji. Do mycia nie używa się żadnych gąbek ani myjek. Są one siedliskami bakterii. Trzeba myć miejsca intymne własną czystą dłonią przy użyciu wody i dedykowanych środków kosmetycznych. Powinny mieć one lekko kwaśne pH i zawierać kwas mlekowy. Ponadto ważnymi składnikami tego rodzaju kosmetyków są substancje łagodzące takie jak d-pantenol i alanoina. Ważne są też substancje antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dzięki temu żel do higieny intymnej dla mężczyzn może przyczyniać się do utrzymania zdrowia miejsc intymnych.

 

Dobór odpowiedniej bielizny ma znaczenie

Warto jeszcze zwrócić uwagę na dobór bielizny, bo on także ma znaczenie dla zdrowia męskich stref intymnych. Otóż bielizna powinna być dopasowana, jednak nie może być zbyt ciasna. Istotne znaczenie ma to, by była wykonana z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać i tu nie ma znaczenia krój, bo to kwestia gustu i preferencji. Bieliznę należy wymieniać przy okazji mycia stref intymnych, zatem nie rzadziej niż raz dziennie.

 

Golenie pozwala pozbyć się siedliska bakterii i grzybów, stąd warto na nie stawiać

Mamy dla Was jeszcze jedną bardzo ważną radę, a mianowicie nie zaniedbujcie golenia stref intymnych, zwłaszcza latem. Włosy powodują, że skóra bardziej się poci. Są też siedliskiem bakterii i grzybów. Oczywiście usuwanie owłosienia stref intymnych może być problematyczne. Trzeba użyć kremu do golenia, bo przecież nie można golić się na sucho, aby nie doprowadzić do zacięcia skóry w strefach intymnych. Bez wątpienia usuwanie bujnego owłosienia ze stref intymnych ma swoje zalety, bo higienę tych stref można przeprowadzić szybciej i łatwiej.

Kierując się powyższymi zasadami będziecie mogli czuć większy komfort także w kontaktach z partnerką. Pamiętajcie, że po stosunku także należy dokładnie umyć miejsca intymne. W męskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć kosmetyków do higieny intymnej. Dzięki licznym właściwościom mogą również pomóc uporać się z początkami infekcji i uniknąć jej rozwoju.

Artykuł zewnętrzny