O zdrowiu

zdrowe zeby

Jak dbać o zęby, aby uniknąć niepotrzebnego bólu?

Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, jednakże nadal nie wszyscy o tym pamiętają. W efekcie kończy się to silnym bólem zębów, z którym walczymy zażywając różnego rodzaju leki przeciwbólowe.

 

Tego typu dolegliwości można jednak uniknąć, a wystarczy przestrzegać i pamiętać o kilku prostych zasadach. Dzięki temu na co dzień będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem, a nielubiane wizyty u dentysty nie będą już przykrym obowiązkiem, ale ograniczać się będą niemal wyłącznie do regularnych przeglądów i oczyszczania z odkładającego się kamienia nazębnego, o które zadbać może ferreus.pl.

Zamiast leczyć zęby, należy pomyśleć o profilaktyce, na którą składa się szereg działań mających na celu przede wszystkim zachowanie zdrowia jamy ustnej, a to z kolei przekłada się na kondycję całego naszego organizmu. Dbając o higienę jamy ustnej pamiętajmy przede wszystkim o tym, że właściwe szczotkowanie zębów usuwa płytkę bakteryjną. To właśnie płytka bakteryjna jest przyczyną powstawania różnego rodzaju problemów, jak również powoduje pojawianie się próchnicy. Zęby powinniśmy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej robić to po każdym posiłku. Należy jednak pamiętać, że czynność tę trzeba wykonywać odpowiednio długo i dokładnie, w przeciwnym razie nie uzyskamy pożądanych efektów i odwiedzanie gabinetów dentystycznych mimo wszystko będzie koniecznością.

Jednakże szczotkowanie zębów to nie wszystko. Kolejnym ważnym punktem podczas dbania o higienę jamy ustnej, jest używanie nitki dentystycznej. Nitka dentystyczna pozwoli dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe, z czym nie poradzi sobie żadna szczoteczka do zębów - czy to manualna czy też elektryczna. Nitki dentystycznej należy używać przed szczotkowaniem.

 

Ostatnim już, po nitkowaniu i szczotkowaniu ale również bardzo ważnym elementem w walce z ewentualnym bólem zębów, jest płukanie jamy ustnej specjalnie do tego przeznaczonymi płynami. Zadaniem płynu do płukania jest dokładne pozbycie się resztek pokarmu. Płyn jednak przede wszystkim usuwa wszelkie bakterie i zarazem przywraca odpowiednie ph jamy ustnej.

Na ogólny stan zębów wpływa również właściwe odżywanie się. Odpowiednia dieta dla zębów powinna być bogata w wapń, a także tłuszcze i witaminy. Należy przy tym pamiętać, aby ograniczyć spożywanie produktów zawierających cukry, gdyż to właśnie z nimi związane jest powstawanie kwasów, które z kolei prowadzą do uszkodzenia szkliwa, a co za tym idzie powstawania ubytków w zębach.

Nieprawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej, a co gorsza jej zupełny brak, wiązać się będzie z problemami z zębami i nie tylko bolesnymi, ale również kosztownymi wizytami u dentysty. W gabinecie stomatologicznym ferreus.pl wykwalifikowana kadra z pewnością zadba o to, aby pacjent był narażony na jak najmniejszy ból, jednakże warto robić wszystko, aby tego unikać. Wówczas wizyta w gabinecie stomatologicznym ograniczać się będzie wyłącznie do przeglądów i zapewne nie będzie to przykry obowiązek. Wizyty te pozwolą również na to, aby szybko wyleczyć ewentualne zmiany próchnicowe. Dbajmy zatem o nasze zęby, ponieważ to właśnie uśmiech jest wizytówką każdego człowieka.

 Reklama