Żyć Dobrze

Jak dobrać krawat do garnituru?

Jak dobrać krawat do garnituru?

Przy inwestycji w modny i elegancki wygląd warto zwrócić uwagę również na szczegóły, które podkreślą całą stylizację. Aby dobrze prezentować się w garniturze, potrzebny Ci jest odpowiedni krawat. Jak go dobrać, żeby pasował do reszty stroju? Jak połączyć dobry smak z obecnymi trendami panującymi w modzie męskiej?

 

Krawat jest uzupełnieniem stylizacji – mimo że jest tylko dodatkiem, to jednak właśnie na niego zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Jak go dobrać do garnituru? Wszystko zależy od tego, czy wybierasz się na przyjęcie, do pracy, spotkanie biznesowe czy własny ślub. Są pewne zasady, którymi powinien kierować się każdy mężczyzna przy wyborze krawata, aby podkreślić modny wygląd, dobry smak i elegancję w każdej sytuacji.

 

Modny mężczyzna w modnym krawacie

Garnitur i biała koszula to najpopularniejszy oficjalny strój męski, a krawat to jego obowiązkowe uzupełnienie. Im ciemniejszy i bardziej stonowany, tym większa jest jego formalność. Do najpopularniejszych kolorów krawatów należą bordo i granat. Są to obowiązkowe pozycje w męskiej garderobie. Warto  postawić też na kolor ciemnozielony lub odcienie szarości. W zależności od garnituru wybierz barwę kilka tonów ciemniejszą.

Okazje półformalne, takie jak uroczysta kolacja, spotkanie rodzinne, praca w biurze czy urzędzie państwowym, wyjście do teatru pozwalają na większą swobodę w wyborze krawata. Moda męska dopuszcza tutaj pewną ekstrawagancję zwłaszcza mężczyznom lubiącym być w centrum zainteresowania. W tych sytuacjach możesz wybrać dopasowany do garnituru i koszuli duży ornamentowy wzór lub symetryczny nadruk i ciekawy kolor. Warte uwagi są tutaj krawaty w mikrowzory.

Jeżeli na co dzień nosisz marynarki, możesz skorzystać z bogatej oferty krawatów casualowych lub sportowych: https://milermenswear.com/kategoria/krawaty. Są to pozycje, przy których wyborze powinieneś także kierować się dobrym smakiem i pewną dozą elegancji. Do jeansów lub chinosów możesz wybrać dowolny np. drukowany wzór.

 

Ważne elementy przy wyborze krawata

Zazwyczaj w pierwszej kolejności myślisz o kolorze krawata, ale nie mniej ważny jest materiał, z jakiego jest on wykonany. Kiedy wybrać jedwab, a kiedy wełnę? To nie jedyna cecha krawatu, bo może być on też wąski lub szeroki oraz gładki lub wzorzysty.

Nie mniej ważne od koloru są rodzaj i gramatura materiału, z którego uszyty jest krawat. Na oficjalne okazje wybierz jedwab, natomiast bardzo dobrym wyborem do stylu półformalnego będzie grenadyna.  Jeżeli chodzi o styl casualowy, to prym wiedzie szantung – kosztowny, ale wart swojej ceny materiał, oraz wełna.

Szerokość krawata to bardzo ważny szczegół. Niezwracanie na niego uwagi może niestety zepsuć całą stylizację. Chodzi o to, by był on takiej samej lub podobnej szerokości co klapy marynarki.

Po zawiązaniu krawat powinien sięgać do połowy paska lub jego górnej krawędzi. Niedopuszczalna jest przerwa między krawatem a paskiem spodni, jak również krawat zwisający poniżej paska. Chociaż artyzm i ekstrawagancja nie zna granic.

 

Jak dobrać krawat do garnituru – podsumowanie

Udane dopasowanie krawata do garnituru może być wyzwaniem, ale najważniejsze to pamiętać o podanych wyżej zasadach. Nie udało Ci się znaleźć we własnej szafie odpowiedniego? Nic straconego, kupisz go w Miler Menswear.

Artykuł zewnętrzny