Żyć Dobrze

Jak dobrze wybrać zabieg depilacji laserowej

Jak dobrze wybrać zabieg depilacji laserowej

Gładkie, pozbawione owłosienia nogi, ręce czy pachy to kwestia nie tylko estetycznego wyglądu, ale też higieny i komfortu. Dlatego też zabiegi depilacji laserowej cieszą się tak dużym zainteresowaniem kobiet i mężczyzn. Jak dobrze wybrać zabieg depilacji laserowej? Dowiedz się z poniższego artykułu.

 

  1. Depilacja laserowa Katowice – z czego wynika jej popularność?
  2. Wybór salonu z profesjonalnym laserem
  3. Najpopularniejsze miejsca ciała na depilację laserową

 

Depilacja laserowa Katowice – z czego wynika jej popularność?

Depilacja wykonana profesjonalnym laserem to szczególnie chętnie wybierany zabieg przez osoby odwiedzające gabinety kosmetyczne. Zapewnia przede wszystkim znakomitą skuteczność. Prawidłowo przeprowadzona seria zabiegów na dobrej jakości sprzęcie pozwala pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia na lata, niekiedy nawet na zawsze. Depilacja laserowa przynosi znacznie lepsze rezultaty niż każda inna metoda depilacji.

 

Wybór salonu z profesjonalnym laserem

Wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych ma w swej ofercie takie zabiegi jak depilacja laserowa Katowice nie są w tej kwestii wyjątkiem. Decydując się na konkretny salon, warto zwrócić uwagę na sprzęt, którym dysponuje placówka. Od możliwości lasera zależy bowiem końcowy efekt zabiegu. Profesjonalne sprzęty nadają się do depilacji różnych miejsc ciała, również wrażliwych obszarów, np. okolic bikini czy twarzy.

Gabinety dysponują różnymi maszynami, które wyróżniają się zróżnicowaną skutecznością. Najtańsze i najstarsze sprzęty mają ok. 20% skuteczności, z kolei nowoczesne, najlepsze maszyny cechują się niemal 100% skutecznością. Ponadto najlepszej jakości urządzenia zapewniają niemal bezbolesne przeprowadzenie zabiegów. Dlatego wybierając salon lub gabinet, warto zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje placówka.

 

Najpopularniejsze miejsca ciała na depilację laserową

Dobrej klasy lasery mogą być wykorzystywane do depilacji dowolnych części ciała. Do najczęściej wybieranych należą jednak określone obszary. Należą do nich z pewnością nogi. Warto przy tym wiedzieć, że salony oferują możliwość przeprowadzenia depilacji konkretnych części nóg. Można więc zdecydować się na depilację łydek, ale także kolan albo ud. Na każdą z części obowiązuje odrębna opłata. Zazwyczaj w przypadku wyboru kompleksowej depilacji nóg można otrzymać korzystny rabat.

Bardzo często depilowaną częścią ciała są również pachy. Brak owłosienia w tym miejscu wiąże się nie tylko z kwestiami estetycznymi, ale też higienicznymi, co jest szczególnie istotne w okresie upałów. Zastosowanie zabiegu depilacji laserowej pod pachami pozwala pożegnać się na długo z koniecznością nawet codziennego golenia, używania bolesnego wosku lub wykorzystywania innych sposobów usuwania zbędnego owłosienia.

Kolejnym często wybieranym przez klientki, ale i klientów obszarem ciała jest miejsce nad górną wargą, czyli tzw. wąsik. Laser pozwala szybko pozbyć się nieestetycznych, delikatnych, ale niestety dobrze widocznych włosków.

Kobiety bardzo chętnie decydują się również na depilację laserową okolic bikini. To bardzo wrażliwe miejsce, narażone na duży ból w przypadku usuwania włosów depilatorem mechanicznym albo woskiem. W takim przypadku zastosowanie depilacji laserowej pozwala w szybki i znacznie mniej bolesny sposób pozbyć się włosów. Co ważne, efekty depilacji są widoczne na bardzo długi czas.

Panowie często decydują się natomiast na depilację laserową pleców albo klatki piersiowej. Zabiegi pozwalają pozbyć się nieestetycznego owłosienia z tych obszarów ciała już w ciągu zaledwie kilku zabiegów. To znacznie szybszy i skuteczniejszy sposób niż golenie tych miejsc maszynką bądź stosowanie wosku.

Artykuł zewnętrzny