Moto Sfera

emulator adblue

Jak działa i komu jest potrzebny emulator adblue?

Jesteś kierowcą samochodu ciężarowego? Lubisz, kiedy w twoim samochodzie wszystko działa, jak należy, a na desce rozdzielczej nie zapalają się żadne kontrolki informujące o błędach lub innych problemach? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak uciążliwe może być częste włączanie się kontrolki sterownika silnika, a dokładnie informującej o uzupełnieniu płynu adblue.

W jaki sposób trwale i skutecznie można ten problem rozwiązać?? Jednym z lepszych sposobów jest emulator scr. Dobrej jakości emulator zastępuje czujniki NOX, wskazując im że płyn adblue został uzupełniony, nawet jeśli do tego nie doszło. Oczywiście ma to swoje konsekwencje, a najważniejsza z nich to ta, że kierowca musi sam pamiętać o jego dolewaniu co określoną ilość przejechanych kilometrów. Oczywiście nie jest to żadnym problemem, a szczególnie dla kierowców zawodowych.

 

Czy emulator adblue i sterownik silnika to bezpieczne połączenie?

Oczywiście, że tak. Urządzenie takie jak emulator adblue w żaden sposób nie ingerują w prawidłowe działanie jednostki centralnej silnika, zatem ich obecność jest dla komputera obojętna. W jaki sposób zatem działa emulator NOX? Przede wszystkim wpływa on na rezystancję prądu, co sprawia, że czujnik NOX odbiera sygnał o tej samej częstotliwości, który powstaje po wypełnieniu zbiornika płynem adblue. Rozwiązanie tego typu jest w pełni bezpieczne i legalne w stosowaniu, dlatego nie ma obaw, że inspekcja transportu drogowego ukaże kierowcę mandatem, jeśli stwierdzi występowanie emulatora. Jedyną podstawą do jakichkolwiek działań jest stwierdzenie przekroczenia norm emisji spalin, co wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Jeżeli kierowca będzie pamiętał o tym, aby w odpowiednich odstępach czasu, to nie musi się niczego obawiać. W wielu samochodach ciężarowych, o nieco starszej dacie produkcji, nie występują żadne czujniki NOX, które informowałyby kierowcę o potrzebie uzupełnienia płynu.

 

Jakie korzyści daje kierowcy emulator scr?

Szukasz powodów, dla których miałbyś zainstalować taki emulator w swojej ciężarówce? Nie trzeba ich poszukiwać zbyt daleko. Wystarczy szybki rzut oka na poniższą listę.

 

Brak irytujących błędów

Jako doświadczony kierowca, doskonale znasz się na obsłudze i eksploatacji swojego samochodu. Wystarczy ci jeden rzut oka na ilość przejechanych kilometrów, aby wiedzieć, że auto wymaga tankowania i trzeba w nim uzupełnić płyn adblue. Nie musisz do tego mieć żadnych wskaźników i kontrolek na desce rozdzielczej, które świecąc jaskrawym światłem, mogą cię tylko rozpraszać. Uzupełnianie płynu adblue najczęściej odbywa się przy okazji tankowania paliwa, dlatego w krótkim czasie nabierzesz dużej wprawy, aby precyzyjnie określić, kiedy należy to zrobić.

 

Możliwość wykorzystania pełnego momentu obrotowego

W wielu nowoczesnych samochodach, kiedy sterownik silnika dowie się, że brakuje płynu ad blue, może ograniczyć elektronicznie dostępny moment obrotowy, zmniejszając go np. o połowę. Jest to celowe działanie, które ma na celu niedopuszczenie pojazdu do jazdy na wysokich obrotach, a tym samym do produkcji dużej ilości zanieczyszczonych spalin. Błędy będą zapisywane w pamięci komputera, wymagając późniejszego skasowania. Jeśli posiadasz w aucie emulator Ad Blue, nie grozi ci pojawienie się takiego błędu. Stosując emulator SCR zapewniasz sobie możliwość spokojnej i bezpiecznej jazdy, z dostępem do całego zakresu mocy obrotowej silnika, tak by w razie potrzeby móc szybko przyspieszać. Twój samochód nadal będzie bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Artykuł zewnętrzny