Moto Sfera

Jak efektywnie spędzać czas w korkach

Jak efektywnie spędzać czas w korkach?

W dzisiejszych czasach korki uliczne są zmorą i utrapieniem, nie tylko kierowców, ale również pasażerów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać ten z pozoru stracony czas.

 

Słuchanie audiobooków i czytanie książek

Jak pokazują najnowsze statystyki większość osób, które stoi w korku w pierwszej kolejności sięga po telefon komórkowy i uruchamia swoją ulubioną grę albo ogląda dobry serial lub film. Niestety kierowcy nie mogą skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych smartfonów. Dla nich zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest słuchanie audiobooków. Jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą nadrobić swoje czytelnicze zaległości. W sieci bez żadnego większego problemu można znaleźć darmowe lub płatne audiobooki, które można ściągnąć na telefon lub pendrive i puścić w radiu z usb.

 

Pasażerowie mogą oczywiście zamienić audiobooki na tradycyjne książki, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. W dzisiejszych czasach można zaobserwować coraz więcej pasażerów, którzy pogrążeni są w książki albo specjalne czytniki e-book. Dobór literatury jest naprawdę bardzo szeroki, dzięki czemu każdy odnajdzie tytuł, który zaspokoi jego indywidualne preferencje i oczekiwania.

 

Nauka języków obcych

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale korki uliczne to doskonały pretekst, aby podszkolić języki obce. W telefonach komórkowych można znaleźć bardzo wiele interesujących aplikacji do nauki języków obcych. W dzisiejszych czasach możemy nauczyć się nie tylko języka angielskiego, francuskiego czy hiszpańskiego, ale również zdecydowanie mniej popularnych języków np. szwedzki, japoński czy czeski. Ćwiczenia w większości przypadkach są w 100% interaktywne, a do wysłuchania poszczególnych zadań z lektorem wystarczą zwykłe słuchawki. Pamiętać należy o tym, że lekcje można odsłuchać nie tylko na telefonie, ale również w radiu z usb.

 

Rozmowa ze znajomymi

Korki uliczne to doskonała okazja, aby porozmawiać ze swoimi znajomymi. Jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla kierowców, którzy do pracy lub szkoły dojeżdżają własnym samochodem. W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym aucie mamy możliwość podłączenia swojego telefonu komórkowego do samochodu za pośrednictwem Bluetooth albo odpowiedniego portu USB. Specjalne zestawy głośnomówiące umożliwiają nie tylko komfortowe prowadzenie rozmów ze znajomymi, ale również bezprzewodowe przesłanie ulubionej muzyki do samochodu.

 

Zakupy online

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dokonuje zakupów online, dlatego też warto wykorzystać wolną chwilę, aby zajrzeć do swoich ulubionych sklepów internetowych. Dzięki sprzedaży online można zaoszczędzić sporo pieniędzy, cennego czasu i nerwów. Za pomocą nowoczesnego smartfona z dostępem do Internetu można zamówić praktycznie wszystko.

 

Korki uliczne są również doskonałą okazją do zapłacenia zaległych rachunków. Z roku na rok rośnie popularność różnorodnych aplikacji mobilnych, które można wykorzystać do uregulowania zaległych rachunków. Jeżeli często stoimy w korku, to możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ wszystkie rachunki będziemy systematycznie regulować w terminie.

 

Relaks

Jako pasażerowie możemy wykorzystać czas spędzony w korku na relaks. Mowa tutaj nie tylko o śnie, ale również o zdecydowanie bardziej aktywnym wypoczynku. Korek jest doskonałą okazją na zaplanowanie całego dnia, a nawet tygodnia. Dla bardzo wielu pasażerów, to właśnie planowanie dnia jest ulubioną poranną czynnością w autobusie lub pociągu. Dzięki telefonom komórkowym możemy zajrzeć do naszych ulubionych serwisów społecznościowych i poodpisywać na zaległe e-maile. Jeżeli sporo czasu spędzamy w autobusie lub pociągu, to warto zainwestować w porządny tablet na którym będzie można zagrać w całkiem niezłe gry.

 

Więcej informacji o radiach samochodowych montowanych w poszczególnych modelach można znaleźć na stronie Mazdy.