Intymność

Jak kobieta wybiera partnera

Jak kobieta wybiera partnera

Kobieta wybiera partnera w zależności od cyklu miesiączkowego. Doświadczenia wykazały również, że do krótkotrwałych związków kobiety wybierają raczej mocnych, przystojnych kawalerów, natomiast w roli stałego towarzysza życia wolą widzieć mężczyznę łagodnego, a nawet zniewieściałego.

 

Kobietom pokazywano zdjęcia silnych mężczyzn oraz ich podobizny obrobione komputerowo (ze złagodzonymi rysami twarzy). Badania wykazały, że kobiety znajdujące się w okresie kulminacji cyklu miesiączkowego, czyli w szczytowym okresie zdolności reprodukcyjnej, preferowały mężczyzn umięśnionych i urodziwych. Natomiast delikatni, łagodni mężczyźni podobali się kobietom w czasie trwania miesiączki albo w dni bezpośrednio przed lub po niej, gdy możliwość poczęcia była mało prawdopodobna.

 

Autor eksperymentalnego programu - David Perre wyjaśnia:

"wybór silnego, zdrowego partnera na krótki okres uwarunkowany jest podświadomym pragnieniem przekazania tych cech potomstwu. Wiadomo jednak, że wysoka zawartość testosteronu w organizmie mężczyzny nie sprzyja powstaniu mocnej, stabilnej pary, przeto dla stworzenia stabilnego, długotrwałego związku kobiety wybierają łagodnych i zniewieściałych przedstawicieli silniejszej płci".

 

kobieta wybiera partnera

 

Nie martwcie się jednak panowie, bo zarówno umięśnieni sportowcy, jak i delikatni intelektualiści mają szanse na znalezienie odpowiedniej partnerki.

Nie zrażajcie się, jeśli zostaniecie odrzuceni przy pierwszym "podejściu", spróbujcie jeszcze raz - po tygodniu. Najprawdopodobniej będzie to odpowiedni moment, bowiem strzałka zegara biologicznego kobiety przesunie się na właściwą pozycję.