Żyć Dobrze

Jak nieinwazyjnie pobudzić potencję i sprostać problemom z erekcją

Jak nieinwazyjnie pobudzić potencję i sprostać problemom z erekcją

Zaburzenia potencji to problem, o którym – bez cienia wątpliwości – można powiedzieć, że stanowi kompleks wielu mężczyzn. Szacuje się, że na swoją sprawność seksualną narzekać może nawet 40% Polaków.

 

Wielu mężczyzn, ze względu na charakter problemów – nie korzysta z pomocy lekarza. Panowie ochoczo podejmują trudy leczenia na własną rękę, sięgając po tzw. „niebieskie tabletki”. To jednak nie zawsze jest dobry pomysł. Silne preparaty bywają skuteczne, ale przy tym – mogą za sobą nieść szereg różnych skutków ubocznych.

Jak możemy przeczytać w wielu różnych publikacjach – coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykorzystywanie preparatów nieinwazyjnych, opartych o naturalne składniki – ekstrakty i wyciągi z roślin.

Czy takie rozwiązania mogą być skuteczne? Czy naturalne środki są w stanie pobudzić potencję i sprostać problemom z erekcją?

 

Naturalne preparaty wspomagające erekcję – jak wybrać skuteczny środek?

Wybór naturalnych środków wspomagających sprawność seksualną jest coraz większy. Środki tego typu przedstawiane są jako alternatywa dla inwazyjnych sposobów leczenia (w tym silnych preparatów dostępnych tylko i wyłącznie na receptę).

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy dostępny preparat jest skuteczny.

Wybierając preparat na potencję, warto w pierwszej kolejności zaznajomić się z ocenami, recenzjami i opiniami na jego temat. Wszak, to właśnie rekomendacje (lub ich brak) stanowią najlepszy wyznacznik użyteczności danego produktu.

Idąc dalej, warto przeanalizować także skład produktu. W przypadku tego typu produktów to naprawdę istotne, gdyż wiele środków bazuje na tych samych składnikach.

Pomocne mogą okazać się również wszelkiego rodzaju zestawienia tabletek na potencję, których w sieci nie brakuje. Najlepszym tego przykładem jest ranking opracowany przez ekspertów z serwisu wTabletkach.pl: http://wtabletkach.pl/tabletki-na-potencje-i-erekcje-bez-recepty-ranking/.

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy dostępny preparat jest skuteczny.

 

Suplementy diety na erekcję – czy to jedyne nieinwazyjne rozwiązanie?

Wielu mężczyzn, którym przytrafiła się wpadka, tj. ciało odmówiło posłuszeństwa – w pierwszej kolejności decyduje się na zakup medykamentów. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to jedyna droga pozwalająca uporać się z zaburzeniami sprawności seksualnej.

W sporej liczbie przypadków, potencję na nowo możemy pobudzić przez poprawę stylu życia, tj.:

  • zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze
  • zwiększenie aktywności fizycznej
  • rezygnację z używek (alkohol, papierosy i inne)
  • zadbanie o regularny rytm dobowy
  • zadbanie o zdrowy sen

Co więcej, nierzadko – w celu poprawy kondycji seksualnej stosuje się psychoterapię. Konsultacje z psychologiem lub seksuologiem okazują się pomocne niemal zawsze wtedy, gdy przyczyny zaburzeń erekcji mają podłoże psychiczne i/lub są uwarunkowane stresem.

Pamiętaj! Wszelkiego rodzaju defekty zawsze warto w pierwszej kolejności konsultować ze specjalistą. Przyczyny zaburzeń erekcji bywają bardzo różne i nigdy nie powinniśmy ich lekceważyć.