Żyć Dobrze

Jak pachnie prawdziwy gentleman

Jak pachnie prawdziwy gentleman?

Zarówno kobiety i mężczyźni, chcąc zmienić swój wizerunek, czyli to jak są odbierani przez otoczenie, koncentrują się głównie na swoim ubiorze lub uczesaniu. Zapominają jednak o pewnym istotnym szczególe. Jest to coś niewidocznego, co często stawia kropkę nad i. Poza tym może mocno wpłynąć na to czy inni ludzie będą chcieli z nami przebywać czy też nie. Chodzi oczywiście o zapach. Jak więc pachnieć powinien prawdziwy gentleman?

 

Wisienka na torsie, ups... na torcie. Jak odnaleźć się w perfumerii?

Wisienka na torcie też ma swój zapach, wątpię jednak czy można o nim powiedzieć, że jest męski. Pierwszą i najważniejszą zasadą jaką powinieneś się kierować wybierając perfumy są Twoje własne upodobania. Perfumy muszą spodobać się przede wszystkim Tobie. Jeśli tak nie będzie, poczujesz się w nich po prostu źle. I zamiast zabłysnąć, osiągniesz odwrotny efekt. To tak jakbyś na pierwszą randkę założył za ciasne buty. Pamiętaj, aby wybierać perfumy świadomie. By nie była to decyzja na zasadzie: wezmę tę pierwszą z brzegu. Idź do perfumerii i poświęć na wizytę tam sporo czasu. Nie spiesz się. I co ważne. Idź tam przygotowany. Przed wizytą usiądź i pomyśl jakie zapachy Ci się podobają, jakie Ci się przyjemnie kojarzą (np. cytryna, cynamon, pomarańcze). To ważne wskazówki, bo przecież nie dasz rady powąchać każdego stojącego na półce flakonika. Kiedy powąchasz każdą perfumę, wszystkie zaczną pachnieć tak samo. I nie bój się poprosić konsultantkę o pomoc. Wchodząc do perfumerii wypływasz na naprawdę szerokie, obce wody, nie wahaj się więc poprosić o pomoc. Korzystaj także z perfumerii online, gdzie możesz znaleźć promocje na perfumy.

 

2jak pachnie prawdziwy gentleman

 

Męskie czy kobiece? Dlaczego mężczyzna może pachnieć kwiatami?

Wszelkiego rodzaju wonne kadzidła, pachnący i leczniczy dym oraz perfumy towarzyszą ludziom od wieków. Być może ważnym argumentem dla facetów, którzy uważają używanie perfum za niemęskie, będzie fakt, że na początku w ogóle nie stosowano rozróżnienia na zapachy męskie i damskie. Wodę kolońską z goleniem skojarzono dopiero w XVIII wieku. Dziś to rozróżnienie pod względem płci w pełni funkcjonuje, choć pojawiają się także perfumy unisex. Męskie perfumy mają dużo bardziej intensywne nuty imbiru, kardamonu, cedru. Kobiece natomiast są zazwyczaj bardziej delikatne, zawierające nuty owocowe lub czekoladowe. Choć trzeba zauważyć, że te tendencje zapachowe się mieszają. Przykładem pięknego, zmysłowego, męskiego zapachu jest Paco Rabbane Invivtus, który według producenta pachnie jak zwycięstwo: paczulą, ambrą, grejpfrutem, aromatem drzewno-zielnym oraz wodnym akordem. Jesteś ciekawy tego zapachu? Maszeruj więc do najbliższego sklepu z perfumami. Najbardziej obecnie popularne zapachy męskie to bez wątpienia: klasyczny Armani Aqua di Gio, Davidoff Cool Water, Guerlin L’Homme Ideal czy właśnie Paco Rabanne Invictus.

 

3jak pachnie prawdziwy gentleman

 

Ilu flakoników perfum potrzebujesz?

Na początek oczywiście wystarczy Ci jeden. Ale być może z czasem Twój gust zapachowy się rozwinie i będziesz chciał, obok tego codziennego zapachu, mieć też taki na specjalne okazje. Gwarantuję Ci, że kiedy tego specjalnego zapachu użyjesz po pewnej przerwie, przywoła on momentalnie wspomnienia tych szczególnych okazji. Może z czasem stwierdzisz, że przyda Ci się inny zapach na wiosnę i lato, a inny na jesień i zimę. Liczba stosowanych perfum to jednak kwestia bardzo indywidualna. Można bowiem całe życie używać jednego zapachu i być w tej kwestii monogamistą, ale można także żonglować zapachami i używać różnych perfum w zależności od okoliczności.

 Artykuł zewnętrzny