Z obserwacji, rozmów oraz wyników badań wysuwa się następujący wniosek - każda z kobiet może osiągnąć orgazm, nie każdej się to jednak udaje. Jeśli partner się bardzo stara, ale jednak robi coś o czym nie ma pojęcia, może pracować bardzo długo, a i tak nieosiąganie upragnionego efektu.

 

Na początek obalamy mit - nie ma podziału na orgazm łechtaczkowy i pochwowy.

Orgazm, jako odczucie powstaje w mózgu i jest spowodowany stymulacją tego samego organu - łechtaczki, tyle, że z różnych stron. Wszystko za sprawą badań, w których okazało się, że clitoris jest o wiele większa, niż przypuszczano. Wchodzi ona głęboko w ciało i okala wejście do pochwy po lewej i prawej stronie, dlatego kobiety odczuwają dużą przyjemność w momencie, kiedy członek „wchodzi" do pochwy. Jeśli dochodzi do orgazmu, który wydaje się pochwowy - powstaje on w wyniku pobudzenia i nabrzmienia łechtaczki.

 

jakie pieszczoty

 

Większość mężczyzn niestety nie wie, gdzie jest łechtaczka i nic dziwnego, gdyż ich partnerki często same nie są pewne jej umiejscowienia. Dobrze, więc zacząć od wspólnych poszukiwań, w czym pomocny może okazać się internet, bądź podręcznik do anatomii. A kiedy już znajdziemy to, czego szukaliśmy... spójrzmy na fakty.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale ten pojedynczy organ spełnia tylko i wyłącznie jedną funkcję - dawanie przyjemności.

 

Musisz mieć świadomość, że ten magiczny guziczek jest o wiele wrażliwszy niż penis

Dla porównania prącie zawiera od 4 do 6 tysięcy włókien nerwowych, zaś łechtaczka zawiera 4 w koło i aż 8 tysięcy na samym czubku, przy o wiele mniejszej powierzchni. To dlatego żadna z kobiet nie lubi jej bezpośredniej stymulacji. Jest to zbyt intensywne, graniczące z bólem odczucie.

Dlatego, jeśli chcecie dobrze pieścić swoją partnerkę masujcie delikatnie, powoli okolice łechtaczki, najlepiej wyczujcie ją pod skórą przez dotyk wewnętrznych warg sromowych.

 

Kiedy kobieta staje się podniecona do ścianek pochwy napływa krew, następuje jej wydłużanie i wydzielanie śluzu. Jednak, kiedy partnerka jest wilgotna nie oznacza to, że od razu należy działać penisem. Lepiej jest przedłużyć ten moment. Kiedy ona będzie chciała podążyć dalej, da znać. Czasami niepełne nawilżenie pochwy powoduje obtarcia w trakcie stosunku, czasami więc lepiej poczekać, aż będzie ona naprawdę mokra.

 

Reklama

 

Kobiety odczuwają analogiczny lęk do mężczyzn - boją się uszkodzenia pochwy

Dla wielu z nich jest to uczucie nieuświadomione i może powodować zacieśnianie pochwy tuż przed penetracją. Dlatego niektóre kobiety, np. boją się dużych członków.

Może to też zależeć od pozycji. Pochwa ma taką budowę, że nie jest idealnie prostym kanałem, tylko wygina się w tył. Więc nie każdy wariant jest dla kobiet przyjemny. Wydaje się, że niezawodną pozycją, która pomaga w osiągnięciu orgazmu jest ta nazywana „na jeźdźca". Oczywiście w zależności od chęci głębokości penetracji partner powinien, albo leżeć (głęboka penetracja),albo siedzieć (płytsza penetracja).

Źródło: durex

 Reklama

feromony skuteczne

 

Komentarze  

-1

#10 youtube 2009-07-23 19:00

cos z przymruzeniem oka, po czesci nawiazujacego do tematu: [..oj..]://[..oj..].youtube[..oj..]/watch?v=u7IvdF zoICo&feature=related - gdzies tak od 5;45:P
Cytować
0

#9 imię 2009-07-20 21:51

blądynki powiadasz...;-) artykuł taki sobie, komentarz "WOLĘ WEGETARIANIZM =WZMACNIA ORGA(NI)ZM! „" - kopalnia radości xD
Cytować
0

#8 padlinka 2009-07-20 15:12

" „JESTEŚ TYM CO JESZ” jeśli jesteś mięsożercą jesz zwłoki zwierząt martwe mięso będziesz jak martwy jeśli jesteś wegetarianinem jesz ziarna nasiona będziesz pełen energii i życia "
raczej będziesz warzywem :P

a artykuł dobry :D
Cytować
0

#7 WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL 2009-07-20 02:51

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY NIEPŁODNOŚCI: BRAK EDUKACJI SEKSUALNEJ, RELIGIA, KŁOPOTY Z KRĄŻENIEM, HORMONAMI= BRAK SEKSU, MIĘSO I RYBY

WOLĘ WEGETARIANIZM =WZMACNIA ORGA(NI)ZM! „JESTEŚ TYM CO JESZ” jeśli jesteś mięsożercą jesz zwłoki zwierząt martwe mięso będziesz jak martwy jeśli jesteś wegetarianinem jesz ziarna nasiona będziesz pełen energii i życia

MIĘSO POWODUJE MIAŻDZYCE ZAWAŁY RAKA SKLEROZĘ WYLEWY KŁOPOTY Z KRĄŻENIEM SERCEM Z TAKIMI CHOROBAMI NIE MOŻNA NAWET MYŚLEC O SEKSIE

NO I WEGETARIANIE NIE MAJĄ TRUPIEGO ODDECHU:-) A WEGETARIANKI LUBIĄ NASIONKA ! JAKO WEGETARIANIN WOLE MARCHEWKĘ JAK KRÓLICZKI ZNANE Z PŁODNOŚCI NIZ NADPLEŚNIAŁE MIĘKKIE KIEŁBASKI JAK DRAPIEŻNIKI SKAZANE NA WYMARCIE JAK DINOZAURY I BŁĄDYNKI
Cytować
+1

#6 diablica 2009-07-20 00:19

żeby łechtaczki z lusterkiem szukać? :P może jeszcze atlas anatomii żeby się nie pomylić? :P jeżeli kobieta nie ma gęstwiny włosów w majtkach nie powinno być problemu ze znalezieniem :P może wizyta u okulisty? :P nie wyrobie zaraz ze śmiechu :P buehehehehe a pozycja na jeźdźca to myślę że jest przyjemniejsza dla facetów, w szczególności kiedy może się położyć brzuchem do góry i kobieta będzie go ujeżdżać ;-)
Cytować
+2

#5 ania 2009-07-19 16:07

niestety faceci myślą tylko o swoich penisach, wydaje im się, że jak im jest dobrze to kobieta też jest zadowolona. niestety nie zawsze tak jest... a nawet bardzo rzadko.
Cytować
0

#4 bandzior 2009-07-19 14:33

moja żona lubi sex szybki i zadowala ją nawet kilkuminutowe bzykanko. nie musimy czekać na jakieś nawilżanie bo mokra jest już po jednym pocałunku. Kozy mają inaczej, a barany mogą bzykać godzinę tak jak na filmach porno i dopiero obciąg pozbawia ich sił.
Cytować
-1

#3 tadeusz 2009-07-19 13:34

Bo cały problem polega na tym, że facetom wydaje się, że wiedzą lepiej co sprawia kobietom przyjemność. A tu niestety trzeba też poświęcić swoje męskie ego i "zniżyć" się do rozmowy z kobietą przy jednoczesnym wskazaniu swojej niewiedzy i ignorancji. Inaczej to wychodzi tak, jakby ksiądz czy zakonnica uczyli wychowania seksualnego - co niestety w Polsce ma miejsce.
Cytować
+1

#2 maszel 2009-07-19 03:56

... widze że też znasz sie na anatomi :D
skoroś taki mądry moze sam napisz "doktorancki" temat tutaj, jeśli jesteś mądrzejszy, proszę ukarz nam to :]
jesem ciekaw co by z tego wyszlo.
większość tego co opisał autor tematu, zgadza sie z tym, co odkryliśmy ja i moja partnerka. niektórych rzeczy nie wiem, bo nie czytałem tak fachowych pism, większosc było na tak zwanego "czuja" ;]
Cytować
-1

#1 Bimbałek 2009-07-19 02:03

Znalazł się instruktor od siedmiu boleści :D
Pewnie łechtaczka też okala sutki i kobiety maja orgazm od pieszczenia piersi. Niektóre kobiety lubią bezpośrednie pieszczenie łechtaczki, ale nie moze ona być sucha.:D
Cytować