Żyć Dobrze

Jak przekonać partnerkę do piłki nożnej Poradnik

Jak przekonać partnerkę do piłki nożnej? Poradnik

Myśląc o zbliżających się piłkarskich mistrzostwach Europy zastanawiasz się nie tylko nad sportowymi osiągami reprezentacji, ale i nad zbliżającą się wielkimi krokami walką o władzę nad pilotem do telewizora? Każdy obejrzany mecz poprzedzasz godzinami pertraktacji ze swoją partnerką? W tym roku zmień to, angażując swoją drugą połówkę w  aktywne uczestnictwo w emocjach kibica!

 

Oto kilka porad, jak przekonać partnerkę do piłki.

 

Jasne zasady gry to klucz

Pogląd, że kobiety nie rozumieją, co to jest spalony lub pułapka offsideowa, jest tyleż nieprawdziwy, co krzywdzący dla płci pięknej. Skoro zrozumienie zasad piłki nożnej nie przekracza możliwości intelektualnych dzieci w wieku szkolnym, także każdy dorosły bez trudu opanuje podstawowe reguły gry.

Potrzeba do tego jedynie dobrej woli oraz cierpliwości obu stron. Ta część może okazać się najtrudniejsza w całym przedsięwzięciu, bowiem wiele kobiet hołduje stereotypowi, że piłka nożna to nic więcej niż „kopanie kokosa”. Aby przekonać partnerkę do wykazania dobrej woli, być może będziesz musiał uciec się do małych kompromisów – na przykład, w zamian za uczestnictwo twojej partnerki w wykładzie na temat wiedzy piłkarskiej być może będziesz musiał obiecać, że dasz się wreszcie zaciągnąć na kurs tańca towarzyskiego. Po części teoretycznej jednak masz spore szanse, że twoja druga połowa łaskawszym okiem spojrzy na twoje hobby. Wszak łatwiej polubić coś, co się zna i rozumie.

 

Footbolowe święto dla was obojga

Jeśli w ramach przygotowań do tegorocznych imprez sportowych planowałeś wymienić zestaw kina domowego na nowszy model, zaproś partnerkę do wspólnych poszukiwań odpowiedniego telewizora. W ofercie wiodących producentów, takich jak: Samsung, LG lub Panasonic znajdziesz wiele ciekawych zarówno ze względów technicznych, jak i estetycznych, propozycji: przykładowo telewizor Samsung Full HD Smart TV J5510, Samsung Full HD Smart TV z zakrzywionym ekranem K6300, LG UHD TV 65UH661V lub też Panasonic Full HD TX-40CS630E.

Twoja partnerka na pewno chętnie weźmie udział w poszukiwaniach odpowiedniego modelu tym bardziej, że nowy telewizor po zakończeniu piłkarskich imprez posłuży także w celu oglądania innych programów, niż wydarzenia sportowe. Dodatkowo, możecie wyposażyć się w gadżety kibica. Posiadanie takich samych koszulek uprzyjemni wspólne kibicowanie.

 

Piłka niejedno ma imię

Nawet, jeśli twoja druga połówka niespecjalnie wykazuje zainteresowanie zasadami piłki nożnej, może okazać się, że impreza sportowa będzie dla niej ciekawym wydarzeniem z innych powodów. Wszak piłka to nie tylko 90 minut gry na boisku. Świat sportowy to również cała plejada gwiazd piłkarskich, trenerów, managerów wraz z ich sportowymi osiągnięciami oraz plotkami na temat ich zawodowego i prywatnego życia.

Ważne jest, aby twoja partnerka zrozumiała, że poznając twoją pasję, zbliża się do ciebie, natomiast próbując wyśmiać lub odciągnąć cię od twojego hobby, tworzy niepotrzebną przepaść między wami. Pozytywnie zadziała na pewno także i twoja gotowość do poznania jej zainteresowań – wspólne wyjście do teatru lub kurs tanga będzie dobrą kartą przetargową.

Artykuł zewnętrzny