Żyć Dobrze

Jak przygotować się do aktywności fizycznej?

Jak przygotować się do aktywności fizycznej?

Jeśli wracasz do sportu po dłuższej przerwie, przyda ci się kilka wskazówek, które pomogą ci wejść w aktywny tryb życia tak bezboleśnie, jak to tylko możliwe.

 

Zwłaszcza zimą trudno zwlec się z kanapy, zrzucić ciepły kocyk i zrezygnować z kolejnego odcinka ulubionego serialu. Pomyśl jednak o fantastycznych efektach, jakie może przynieść znalezienie w sobie silnej woli. A że nie będzie to łatwe? Cóż, tak to już jest, że to co przynosi najbardziej spektakularne rezultaty, zwykle wymaga ciężkiej pracy. Jak sobie ją umilić?

 

W co się ubrać...

Po pierwsze, zadbaj o odpowiedni strój. Nie ma nic gorszego niż obcierające buty czy niewygodna, ściągająca się koszulka. Nawet jeśli komplet ubrań sportowych z prawdziwego zdarzenia to spora inwestycja, zwłaszcza jeśli masz problemy z potliwością, na pewno się opłaci. Jakby nie było, nie oszczędzaj na butach, natomiast jeśli chodzi o resztę, aby wydać mniej, możesz na przykład darować sobie markową koszulkę na rzecz zwykłego solidnego t-shirtu z naturalnych materiałów.

 

Jakich kosmetyków używać?

Poza tym odpowiednio przygotuj się od strony kosmetycznej. Pamiętaj, że po każdej wizycie na siłowni należy wziąć dokładny prysznic. Na taką okazję świetnie sprawdzi się szampon do codziennego stosowania i żel pod prysznic bez mydła czy parabenów. Koniecznie też zabezpiecz się przed potem. Świetnym wyborem będzie tu bardzo bezpieczny antyperspirant bez aluminium, na przykład ten produkowany przez Garnier.

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto wcześniej zastanowić się, co zapakować do torby na siłownię, i zawsze mieć ją pod ręką, wymieniając tylko rzeczy, które wymagają odświeżenia czy uzupełnienia. Poza strojem i kosmetykami koniecznie musi się tam znaleźć duża woda mineralna, ręcznik i klapki pod prysznic. Jeśli decydujemy się na samotny trening, warto zabrać również słuchawki.

Pamiętaj jednak, że dobrze dobrane akcesoria treningowe to nie wszystko. Liczy się także rozważny wybór placówki, w której będziemy ćwiczyć, a przede wszystkim pozytywne nastawienie i wiara w sukces. Bez nich nawet najlepiej dopasowany strój i najdokładniej opracowany plan treningowy szybko przestaną być potrzebne. A przecież nie chcesz, aby po raz kolejny postanowienie noworoczne legło w gruzach...