Żyć Dobrze

Jak radzić sobie z wypadajacymi włosami

Jak radzić sobie z wypadajacymi włosami?

Wypadanie włosów to zmora nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. My dziś jednak właśnie panom podpowiemy jak sobie z tym radzić. Kluczem będzie jak zwykle odpowiednia pielęgnacja, ale i właściwa dieta oraz zdrowy tryb życia.

 

Dlaczego wypadają nam włosy?

Naturalny cykl życia włosa trwa od 3 do 6 lat. Rozbieżność jest spora, bo na cykl życia włosa wpływa wiele czynników, jak działanie wysokiej temperatury, zarówno promieniowania UV, jak i mocnego nawiewu suszarki, poziomu mikroskładników i hormonów odpowiedzialnych za wzrost włosów. Na długość życia włosów mają też wpływ wszelkie chemiczne ingerencje, jak farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Nie znaczy to, że trzeba ze wszelkich zabiegów rezygnować, ale na pewno należy włosy wzmacniać. W ciągu swojego życia włosy najdłużej są w fazie wzrostu i to właśnie ta faza trwa do 6 lat. W fazie anagenu znajduje się od 80 do 85% włosów na głowie. Jeśli ten procent się zmniejsza następuje proces łysienia. W fazie inwolucji, czyli katagen włosy są przez około 2 tygodnie, co dotyczy 1% włosów. Etap spoczynku trwa od dwóch do czterech miesięcy i dotyczy do 20% włosów w miejsce, których powinny pojawiać się nowe. Warto też wiedzieć, że codziennie tracimy od 60 do 100 włosów, co jest zupełnie naturalne i nie powinno budzić niepokoju. Przyczyną utraty włosów mogą być też niektóre choroby takie jak cukrzyca, choroba wątroby, ale i nawet przebyta grypa. Oczywiście do utraty włosów przyczyniają się też sytuacje stresowe.

 

Sięgnij po kosmetyki wzmacniające włosy, czyli szampon i odżywkę przeciw wypadaniu

Na pewno jest wiele kosmetyków wzmacniających włosy i warto po nie sięgać. Mamy tu na myśli przede wszystkim odżywki i szampony. Warto także wybrać zestaw do pielęgnacji włosów dla mężczyzn. Tonik do włosów zwany też prestylerem nie tylko ułatwia układanie, ale wzmacnia włosy, dlatego warto go zastosować przed nałożeniem pomady do włosów. Na pewno szampon przeciw wypadaniu włosów zawierający składniki takie jak witamina B5, B6, C, E i PP sprawi, że Twoje włosy zyskają lepszą kondycję. Możesz sięgnąć po DEPOT NO. 105 z wyciągiem z eukaliptusa. Dobrym wyborem może być też szampon Masveri z ekstraktem z eukaliptusa, łopianu, pokrzywy, czy olejem abisyńskim. Musisz wiedzieć, że ekstrakt z kawy wzmacnia strukturę włosa i aktywizuje jego wzrost, ekstrakt z łopianu odżywia uszkodzoną strukturę włosa, a ekstrakt z pokrzywy poprawia krążenie stymulując włosy do wzrostu. Olej abisyński nadaje naturalny połysk przesuszonym włosom. Możesz też sięgnąć po linię Uppercut Strength&Restore. Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie Beardman.pl.

 

Zmniejszenie częstotliwości farbowania włosów, a jednocześnie regularne podcinanie włosów

Jeżeli farbujesz swoje włosy, to pamiętaj, by częstotliwość ograniczyć do minimum. W przypadku wszelkich refleksów czy sombre nie jest konieczne poprawianie koloru co miesiąc. Dlatego zadbaj o strukturę włosów i stawiaj na taką ingerencję rzadziej. Regularnie podcinaj końcówki włosów, które są rozdwojone, dbaj o odpowiednią strukturę włosów i ich ułożenie, a wtedy nie będą wypadać także często. Pamiętaj, by zestaw do włosów męskich z prestylerem był zawsze w Twojej męskiej kosmetyczce, ponieważ ten produkt nawilża i odżywia Twoje włosy, wzmacniając ich strukturę i zwiększając ich podatność na układanie.

 

Zadbaj o odpowiednią dietę

Właściwie zbilansowana dieta ma znaczenie. Pamiętaj, by wypijać przynajmniej 2 litry wody, a także sięgać po pełnowartościowe białko. Ważne są witaminy zwiększające odporność czyli C i E. Sięgaj po warzywa liściaste, paprykę, ogórek, owoce takiej jak jabłka czy cytrusy. W diecie co ciekawe nie może być zbyt dużo witaminy A, a także selenu, gdyż to także wpływa na osłabienie włosów. Wyeliminuj tłuszcze utwardzane i wprowadź zdrowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe do swojej diety.

 

Postaraj się ograniczyć stres

Stres nigdy nie jest dobrym doradcą. Wpływa także na stan włosów i ich nadmierne wypadanie. Zadbaj o higienę snu, gdyż dobry sen pozwala również radzić sobie ze stresem, którego przecież nie można całkowicie wyeliminować z życia. Ponadto znajdź sobie jakieś relaksujące hobby, które Cię odpręża. Wprowadzając takie nawyki możesz również pozytywnie wpływać na stan swojego organizmu, w tym ograniczyć wypadanie włosów.

Artykuł zewnętrzny