Żyć Dobrze

Jak uwieczniać świąteczne chwile

Jak uwieczniać świąteczne chwile

Niedługo święta Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinny okres w roku. Często z tej okazji jeździmy lub gościmy u siebie naszych bliskich, z którymi rzadko mamy okazje się widzieć. Są to chwile wspólnego świętowania i radości. Warto je uwiecznić by móc je potem wspominać. Jaki sprzęt do tego celu wybrać?

 

Większość z nas na co dzień używa aparatu fotograficznego, który ma w telefonie. Zależnie od modelu ma on lepszą lub gorszą jakość. Jednak w sytuacjach, gdzie dużo się dzieje, światło jest przyciemnione a nam zależy na naprawdę dobrych zdjęciach takie rozwiązanie może nie wystarczyć.

 

Aparat cyfrowy

Dla osób, które na co dzień nie robią zdjęć nawet telefonem komórkowym a technika nie jest ich najmocniejszą stroną dobrym rozwiązaniem będzie prosty aparat cyfrowy. Są to nieduże modele kompaktowe, posiadające funkcję ułatwiające fotografowanie. Dzielone są na dwie grupy amatorskie, które można kupić za 500-600 zł oraz zaawansowane, których kwota zaczyna się od 800 zł zależności od modelu. Takim aparatem będziesz można zrobić ciekawe i ładne zdjęcia nie tylko podczas wigilij ale również na wycieczkach czy wyjazdach. Wiele z nich posiada również funkcję nagrywania filmów.

Dla tych, którzy lubią zdjęcia naprawdę dobrej jakości i mają już nieco doświadczenia w fotografowaniu amatorskim i prosty aparat kompaktowy to za mało dobrym wyborem będzie lustrzanka. Umożliwia ona manualne ustawienie przesłony i czasu fotografowania, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad sprzętem.

 

chwile2

 

Aparat natychmiastowy

A gdyby móc się cieszyć wspólnymi, zdjęciami rodzinnymi tak od razu? Nie jest to niemożliwe.

Aparaty natychmiastowe, dzięki specjalnemu światłoczułemu filmowi, który umieszczamy wewnątrz aparatu, mają gotowe zdjęcie już 2 minutach. Jest to świetne rozwiązanie na różne imprezy, czy spotkania rodzinne. Robisz zdjęcie pięknie ubranych wnucząt i wręczasz je od razu babci, która będzie mogła je np. umieścić na lodówce lub włożyć do albumu rodzinnego. Przyjechali do was kuzyni z daleka, nie będziesz musiał zdjęć wysyłać mailem. Gotowe wspólne fotografie rodzinne wręczysz im od razu.

Wadą i zaletą prostszych i zarazem tańszych modeli jest ich całkowita automatyczność. Tak naprawdę naciskasz guzik i zdjęcie zrobione. Dla osób bardziej wymagających są już dostępne urządzenia pozwalające na dobór jednego z trybów fotografowania, np. podwójnej ekspozycji, cz Party. Jeśli już zdecydujesz się na zakup takie sprzętu sprawdź opinie klientów, który model aparatu natychmiastowego wybrać.

 

chwile3

 

Kamera

A może lepiej nakręcić film, kiedy dzieciaki rozdają prezent i cieszą się z otrzymanych upominków? Uwiecznić nie tylko wygląd ale wspólne rozmowy i spędzone razem chwile?

Do tego celu najlepiej wybrać niedużą amatorską kamerę cyfrową. Warto podczas jej zakupu zwrócić uwagę na takie elementy jak: matryca, jasność obiektywu, czy zoom optyczny oraz możliwość nagrywania w FULL HD.

Dla miłośników nowinek technicznych i filmów 3D dobrą propozycją będzie kamera wyposażona w trójwymiarowy obiektyw, który umożliwia zapisanie obrazu w bardzo dobrej jakości. W tym rozwiązaniu jedyny problem polega na tym, że by móc oglądać tak nagrany film, potrzebny będzie telewizor trójwymiarowy.

Możliwości uwieńczenie wspólnych, rodzinnych chwil jest jest wiele. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie.

 Artykuł zewnętrzny