Intymność

Jak wygląda seks gdy masz lat 20 30 40 50

Jak wygląda seks gdy masz lat 20, 30, 40, 50?

Małżeństwo to decyzja o wspólnym życiu na długo, na czasy lepsze i gorsze. To również chęć uprawiania wspólnie seksu przez cały ten czas. Mimo bardzo powszechnych mitów o niewierności małżonków budowanych przez produkcje filmowe i literaturę niskich lotów, warto wiedzieć, że prawdziwe życie, w większości przypadków, wygląda nieco inaczej.

 

Niewierność małżeńska oczywiście istnieje i ma różne podłoża. Najczęściej wynika z nieodpowiedniego dobrania się partnerów, gdzie co najmniej jedno z nich ma skrajnie inne potrzeby seksualne. Dzisiaj jednak zajmiemy się tym, na jakie problemy z zachowaniem swojej decyzji natrafiamy w różnych etapach swojego życia.

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie gorącej miłości w małżeństwie jest żywe życie seksualne, które spełnia pragnienia obojga partnerów. Dynamika życia seksualnego nie jest w życiu niczym stałym. Pamiętaj – latka lecą!

Aby utrzymać poziom emocjonalnej i fizycznej intymności, która zaspokoi pragnienia partnerów w ciągu dziesięcioleci,  trzeba się trochę napracować. To nie przyjdzie samo. Seks naprawdę może być świetny dla was obojga przez całe życie. Czego zatem możesz się spodziewać w różnych etapach swojego życia:

 

Seks w wieku lat 20. ...

Jako dwudziestolatkowie jesteśmy zazwyczaj w doskonałym zdrowiu, na szczycie sprawności fizycznej i sprawności. Jeśli w tym okresie decydujesz się na małżeństwo, najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to seks ze swoim partnerem tak często, jak często tego zapragniecie. Wyruszacie właśnie w podróż, z której musicie pozyskać jak największą wiedzę – musicie dowiedzieć się co kreci każdego z was, co jest wspólne a co was różni, jakie są w końcu granice zachowań, które pozwolą wam istnieć jako parze.

Częstymi problemami zdrowia seksualnego tej dekadzie mogą być infekcje dróg moczowych, chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i skurcze. Tak więc nie należy zaniedbywać regularnych wizyt u lekarza.

Mimo, że choroby przenoszone drogą płciową mogą wystąpić w każdej dekadzie, to właśnie w tym wieku najczęściej zapomina się o zabezpieczeniach. Jeśli masz zamiar mieć więcej niż jednego partnera seksualnego, musisz pamiętać o zasadach tak zwanego bezpiecznego seksu. I pamiętaj, że pigułki antykoncepcyjne zapobiegają ciąży, ale nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dla kobiet ważne jest, aby wiedzieć, że hormonalna antykoncepcja może mieć znaczący wpływ na libido i życie seksualne.

 

Seks w wieku lat 30. ...

Trzydziestolatkowie są narażeni na dodatkowy stres i zwiększony zakres obowiązków domowych, robią karierę i wychowują dzieci. Wszystkie te dodatkowe elementy pojawiające się w życiu mogą prowadzić do zaniedbania własnej seksualności i zapomnienia, że po pierwsze nadal jesteście kochankami, a dopiero po drugie - rodzicami.

Ponadto, niektóre z zagadnień zdrowia seksualnego tej dekady również mogą skutecznie tłumić zachowania seksualne: ciąża, infekcje, endometrioza itp. Poświęcenie czasu na romans małżonków - dowód swojego małżeństwa w tym okresie nie może być przekładany na później. Musicie to robić teraz, gdy dzieci są młode i rachunki są wysokie, albo małżeństwo będzie narażone na rozpad.

Ciąża może być dużym stresem dla obojga partnerów. Gdy kobieta jest w ciąży, jej ciało przechodzi tak szybkie zmiany, że to trudno jej być z tym na bieżąco z tym, a jemu trudno pomóc jej w jakikolwiek sposób. Dużym problemem dla małżeństwa w tym wieku jest również pozyskanie wiedzy o bezpłodności jednego z małżonków. Niewiele par w takiej sytuacji wychodzi z problemu obronną ręką.

 

Seks w wieku 40 lat ...

Gdy jesteście już czterdziestolatkami wasze życie seksualne może doznać ponownego ożywienia, które może czasem bywa nawet jak drugi miesiąc miodowy. Oboje partnerzy przechodzą przez kilka zmian fizycznych w tym wieku. Na przykład kobiety mogą doświadczyć nietrzymania moczu po ciąży, ich okresy mogą być mniejsze i lżejsze, a wiele kobiet po czterdziestce wchodzi w czas okołomenopauzalny. Problemy zdrowotne mężczyzn, które wpływają na życie seksualne w tym wieku to zazwyczaj zawał serca, stres, cukrzyca lub zwiększenie masy ciała.

Ta dekada to również często spotykany kryzys wieku średniego, chęć odzyskania młodości i udowadniania, że „ciągle mogę i jestem najlepszy”, Ale pomimo tych zmian, biorąc pod uwagę fakty, że jesteście razem już tyle lat, że dzieci nie wymagają już stałej uwagi i całej waszej energii, możecie ponownie połączyć się w romantycznych uniesieniach. Znacie siebie i własne ciała, wiecie co przynosi wam przyjemność co znaczy, że nadszedł czas, aby podzielić się ponownie swoimi pragnieniami, które przez jakiś czas musiały być tłumione.

 

Seks po 50-ce ...

Nasze życie miłosne może trwać także po pięćdziesiątce. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w tym czasie jest to, że seks jest czymś więcej niż tylko stosunkiem. Zwracajcie uwagę na swoje potrzeby i marzenia. Poświęcajcie trochę czasu, aby zrozumieć zmiany jakie oboje przeszliście. Wypróbujcie różne, w tym te nigdy nie próbowane pozycje i wprowadzajcie nowy wymiar życia seksualnego, tak abyście mogli poczuć się zadowoleni i spełnieni.

Niezależnie od wieku potrzeby partnerów się zmieniają, warto jednak podjąć wysiłek, aby zmierzyć się z rzeczywistością.
W ciągu tej dekady również występują typowe problemy zdrowotne, które mogą wpływać na satysfakcjonujące życie intymne: zapalenie stawów, choroby przewlekłe - takie jak wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi, nowotwory.

 

Niezależnie od tego czy masz lat 20, 30, 40, 50 i więcej, to nadal możesz mieć głęboko satysfakcjonujące życie seksualne, Najważniejsze aby zachować pewną elastyczność zaspokajania potrzeb swojego partnera, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.