Moto Sfera

Jak zostać taksówkarzem w tydzień

Jak zostać taksówkarzem w tydzień?

Wykonywanie zawodu taksówkarza to nie tylko trudy po nocnych zmianach czy niekiedy niebezpieczeństwo w podróżowaniu do określonych rejonów miasta. To także praca, która pozwala być w stałym kontakcie z ludźmi, pracować w różnym środowisku, a także nie jest zbyt mocno narażona na stres. Dlatego tak dużo osób chce rzucić aktualnie wykonywane zajęcia, aby zostać taksówkarzem. Ale jak tego dokonać w krótkim okresie? Jest to możliwe? Jest! A my podpowiadamy jak.

 

Aby rozpocząć starania o otrzymanie licencji taxi Warszawa, najlepiej na wstępie stwierdzić czy nasza osoba jest w stanie spełnić wymagania formalne (brak karalności oraz limit wieku), o których będzie w dalszej części artykułu. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, najlepiej z marszu zapisać się na kurs taxi Warszawa i w między czasie kompletować wszelkie zaświadczenia, by nie tracić niepotrzebnie czasu.

 

Kurs taxi Warszawa

Kurs na taksówkarza trwa zaledwie dwa dni – łącznie 20 godzin zegarowych. Podczas szkolenia kursanci przypominają sobie wszelkie przepisy ruchu drogowego, zasady przewozu osób w ruchu lądowym, pierwszą pomoc jak i.. topologię miasta. Bo przecież kierowca musi idealnie znać swój rewir, żeby szybko dowieźć klienta bez zbędnego (i kosztownego) krążenia po okolicy. Gdy kurs taxi Warszawa zostaje wykonany, należy podejść pod egzamin.

Na egzamin obowiązują zapisy i odbywa się przy określonej liczbie chętnych – dlatego data może zostać wyznaczona na drugi dzień jak i za 60 dni (maksymalny okres oczekiwania), jednak w dużych miastach jak Warszawa, nie będzie to problem, ponieważ chętnych nigdy nie brakuje! Egzamin składa się z 20 pytań i tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Poza zasadami ruchu i przepisami, pytania dotyczą również topologii miasta. Dopiero wynik przekraczający 70% pozwala na pozytywne zakończenie całego egzaminu.

 

Kompletowanie odpowiednich dokumentów

Ukończony kurs taxi Warszawa i pozytywny wynik egzaminu pozwala snuć plany o wykonywaniu zawodu taksówkarza. Droga jest już prosta i prowadzi w sumie wyłącznie przez biurokratyczne.. piekło. Jak to w naszym kraju bywa, założenie firmy jest trudniejsze od operacji na otwartym sercu, dlatego lepiej przygotować swoją cierpliwość i rozpocząć od – wieku i uprawnień. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, aby wykonywać ten zawód oraz posiadać prawo jazdy kategorii B, o czym była mowa wcześniej, to jednak nie koniec!

Idealny kandydat musi również przedłożyć stosowne dokumenty medyczne, które potwierdzają, że nie ma żadnych przeciwwskazań fizycznych ani psychotechnicznych do wykonywania takiego zawodu. Jako potwierdzenie, wystarczy pisemna opinia lekarza medycyny pracy. Kolejne dokumenty to zaświadczenia z sądu, że kandydat nie był osobą karaną wyrokiem prawomocnym. Przestępstwa, które są w kręgu wyłączonych to m.in. te, które powodowały umyślny uszczerbek na życiu, zdrowiu, mieniu czy wyroki dotyczące przekładania sfałszowanych dokumentów.

 

Teraz ważne tylko auto!

Posiadając wszelkie dokumenty, można przejść do zarejestrowania własnej działalności gospodarczej, która trwa kilka godzin, a także przystosowania samochodu służbowego do przewozu osób. Auto musi posiadać ważne przeglądy techniczne, a także ważne ubezpieczenie i ogólnie być sprawne. Nie ma natomiast wymogu co do właściciela, dlatego może być użyczone przez tatę, żonę, znajomego, leasingowane czy kupione na kredyt samochodowy.

Z kompletem papierów można dopiero ubiegać się o licencję na wykonywanie usług taksówkarskich. Jest ona przydzielana od 2 do 15 lat w zależności od miasta i dotyczy określonego samochodu oraz obszaru wykonywania usług. Otrzymując licencję, trzeba ją zamieścić w samochodzie i rozpocząć pracę.

 Reklama