Żyć Dobrze

Jaki prezent dla 40-latka?

Jaki prezent dla 40-latka?

Ukończenie 40 lat, czyli kolejne okrągłe urodziny to doskonały pretekst, by spełnić jakieś większe marzenie, które było dotąd odsuwane w czasie. Co będzie dobrym prezentem dla brata, przyjaciela, który właśnie kończy czterdziestkę?

 

Choć wybór prezentu dla czterdziestolatka może wydawać się trudnym zadaniem, wcale nie musi przysparzać wielu kłopotów. Podpowiemy, o czym warto pomyśleć, by sprawić radość jubilatowi. A będą to nie tylko ciekawe i niebanalne prezenty, ale także pomysł na niezapomnianą imprezę. Co mamy do wyboru?

 

Zabawne gadżety i pamiątki

Na rynku nie brakuje zabawnych gadżetów, które można wręczyć czterdziestolatkowi na urodziny. Są to koszulki z zabawnymi napisami nawiązującymi do czterdziestych urodzin, zestawy kieliszków, spersonalizowane kubki z własną dedykacją. Poza tym dobrze sprawdzają się także gry planszowe dla dorosłych, płyty z ulubioną muzyką, gry komputerowe, dobry alkohol...

 

Niezapomniana przygoda

Dziś prezenty nie muszą być tylko podarkami rzeczowymi. Jubilatowi można sprezentować ciekawą atrakcję zapewniającą mu dużą dawkę pozytywnych emocji i której długo nie zapomni. A może to być:

  • Jazda szybkim autem

Jeśli nasz jubilat jest miłośnikiem szybkich kultowych aut i zawsze marzył o tym, by zasiąść za kierownicą takiego samochodu, możemy sprezentować mu voucher na przejażdżkę za kółkiem Lamborghini Gallardo, Porsche 911 Carrera, Ferrari California czy Nissanem GTR. Miłośnika samochodów wyścigowych natomiast możemy obdarować karnetem na jazdę prawdziwym bolidem, jak KTM X-Bow lub Ariel, po torze wyścigowym.

  • Szkolenie rajdowe

Również dla osób, które interesują się rajdami samochodowymi, też znajdzie się dobry motoryzacyjny prezent. Jedną z możliwości jest sprezentowanie jubilatowi szkolenia rajdowego za kierownicą Subaru Impreza STI pod okiem doświadczonego kierowcy rajdowego w roli instruktora. Szkolenie pozwala poznać tajniki jazdy na czas, jak i efektywnego driftowania.

  • Kurs driftingu

Miłośnik sportów samochodowych może się także ucieszyć z prezentu w postaci kurs driftingu i jazdy sportowej. Tutaj uczestnik ma możliwość zdobycia umiejętności bezpiecznego driftowania, czyli panowania nad autem w długim kontrolowanym poślizgu. Ponadto uczą się także driftu efektownego dla obserwatorów.

 

Urodzinowa impreza

Gdy już mamy wybrany prezent, czas pomyśleć o imprezie, podczas której zostanie on wręczony. Nie może zabraknąć dobrych znajomych, zabawnych gadżetów związanych z okrągłymi urodzinami, zabawnych gier i odpowiedniej muzyki. Jubilat z pewnością się ucieszy, kiedy usłyszy przeboje swoich ulubionych wykonawców z lat młodzieńczych.

 

Prezent dla 40-latka – to nie takie trudne

Powyższe przykłady pokazują, że wybór prezentu na czterdzieste urodziny wcale nie musi być trudną sprawą. Poza kilkoma wymienionymi powyżej atrakcjami rynek oferuje znacznie więcej możliwości. A są to między innymi: degustacja win lub whisky z profesjonalistą, kurs bezpiecznej jazdy i doskonalenie techniki jazdy samochodem lub motocyklem, lot szybowcem, moto- lub paralotnią, skok ze spadochronem, wyprawa offroad samochodem terenowym lub quadem, obóz przetrwania, nauka gry w golfa... Naprawdę jest w czym wybierać.

Artykuł powstał w ramach współpracy