Żyć Dobrze

Jakie cechy powinien mieć dobry smartfon?

Jakie cechy powinien mieć dobry smartfon?

Rynek smartfonów wciąż się rozrasta, chociaż już mniej dynamicznie niż kilka lat temu. Ma to związek z tym, że trudno znaleźć osobę, która nie posiada tego urządzenia. Smartfony cieszą się popularnością głównie wśród młodych osób, które w pełni korzystają z funkcjonalności tych urządzeń mobilnych. Wiele osób ma jednak problem z wyborem odpowiedniego urządzenia – wybór smartfona, który nie jest odpowiednio dobrany do potrzeb użytkownika jest częstym powodem skarg do producenta.

 

Niestety, bezpodstawnych, bo wybierając urządzenie z jedno-rdzeniowym procesorem nie możemy oczekiwać, że sprawdzi się w przypadku grania w bardzo zaawansowane gry. Tak samo jak smartfon z małą ilością pamięci operacyjnej ram nie będzie w stanie pracować na kilku aplikacjach jednocześnie.

Jak więc dobrać odpowiednie urządzenie? Jest kilka wymagań "uniwersalnych", które dobry smartfon powinien spełniać, niezależnie od sposobu jego użytkowania. Jest to przede wszystkim jakość wykonania obudowy i ekranu. Obudowa powinna być przede wszystkim dobrze spasowana i wykonana z dobrej jakości materiału – to zagwarantuje nam, że smartfon nie "rozleci się" na kilka części po pierwszym upadku, ani nie będzie np. wyrywał włosów podczas rozmowy (w przypadku złego spasowania elementów obudowy, podczas rozmowy, włosy mogą dostać się między przednią i tylną część obudowy, w związku z czym, gdy odsuniemy telefon od ucha, włosy zostaną boleśnie wyrwane).

Ekran natomiast powinien być wykonany w technologii IPS – która jest już standardem w przypadku najnowszych modeli. Wysoka rozdzielczość i duże kąty widzenia gwarantują wyświetlanie czytelnego obrazu i dobrą widoczność, nawet przy nachyleniu urządzenia. Jest to ważne zarówno przy przeglądaniu dokumentów jak i przy graniu w gry czy odtwarzaniu filmów.

Jeżeli szukamy urządzenia, które będzie służyło nam w pracy, warto zainwestować w smartfona z funkcją dual sim, która umożliwia korzystanie z dwóch kart sim jednocześnie. Jest to bardzo wygodne ze względu na możliwość wykonywania służbowych i prywatnych telefonów z jednego urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii, niestety wiele najnowszych urządzeń nie ma pojemnej baterii ze względu na swój wygląd (w super cienkim urządzeniu nie ma dużo miejsca na baterię – a większa pojemność baterii oznacza jej większy rozmiar), jest to zrozumiałe, gdyż z badań jednoznacznie wynika, że Polacy nadal często przy zakupie smartfonu kierują się głównie jego wyglądem.

Jeżeli smartfon ma służyć jako centrum multimedialne do odtwarzania filmów, grania w najnowsze zaawansowane gry oraz słuchanie muzyki i wykonywanie zdjęć, powinniśmy zwrócić uwagę na procesor. Powinien on mieć co najmniej dwa rdzenie z wysokim taktowaniem oraz możliwie dużą pamięć operacyjną RAM, która pozwoli na jego sprawne działanie (mała ilość pamięci RAM sprawia, że smartfon często się "wiesza").

Podsumowując, jest kilka cech, które każdy dobry smartfon powinien posiadać, lecz istnieje także wiele innych parametrów, które są lub nie są przydatne zależnie od sposobu użytkowania urządzenia. Istnieje wiele czynników, które zazwyczaj determinują nasz zakup i nie sposób ich wszystkich dokładnie opisać. Jedno jest pewne – wybór odpowiedniego smartfona powinien być decyzją przemyślaną.

Więcej o dobrych smartfonach na stronie  www.manta.com.pl