Żyć Dobrze

typy bram

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Budując lub remontując dom możemy wybierać z mnóstwa przeróżnych materiałów budowlanych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Każdy z nas na pewno znajdzie coś dopasowanego do własnego stylu i potrzeb. Nie inaczej ma się rzecz z bramami stosowanymi w garażach. Tutaj również ich szeroki wachlarz umożliwia wybranie najodpowiedniejszego modelu.

 

Wiele typów bram, pochodzących od sprawdzonych, znanych producentów, ma w swojej ofercie doświadczona warszawska firma Famix. Oto ich krótka charakterystyka:

  • Bramy segmentowe. Wykonane są z wyprofilowanych paneli prowadzonych na rolkach po prowadnicach i z zastosowaniem sprężyn skrętnych. Dzieki temu, że przy otwieraniu i zamykaniu prowadzone są one pionowo, parkowanie samochodu jest bezproblemowe nawet na krótkim podjeździe - pojazdem można podjechać bardzo blisko bramy. Nie potrzebne jest też wiele miejsca wewnątrz garażu, do zamontowania wystarczające jest nawet nadproże o wysokości 10 centymetrów. Dzięki zastosowaniu automatyki ze zdalnym sterowaniem nie ma potrzeby wychodzenia z pojazdu celem jej otworzenia bądź zamknięcia. Wystarczy jeden przycisk, by ją wygodnie i bezpiecznie podnieść. Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza w czasie niekorzystnej pogody.Tego typu bramy lekko i bez zbędnego wysiłku można też otworzyć ręcznie. Istnieje także możliwość zamontowania w nich drzwi przejściowych - dzięki temu możliwa jest komunikacja nawet bez otwierania całej bramy.

 

  • Bramy uchylne. Tego typu bramy potrzebują trochę więcej miejsca, niż jest to wymagane w wypadku bram segmentowych - wykorzystując umieszczone pod sufitem prowadnice podnosi się bowiem naraz całe skrzydło. Dzięki sprężynom naciągowym i samonastawnym rolkom użytkowanie przebiega jednak sprawnie, łatwo i pewnie. Także i w nich możliwe jest zastosowanie napędu automatycznego oraz zamontowanie drzwi przejściowych.

 

  • Bramy roletowe. Działają właśnie na takiej zasadzie jak rolety montowane w oknach, oszczędność miejsca jest więc jeszcze większa, płaszcz bramy prowadzony jest pionowo, zwijany do trwałej, aluminiowej skrzynki umieszczonej nad otworem - nie ma prowadnic podsufitowych. Poza tym, bramy te jako jedyne wyposażone są w automatyczne sterowanie już w standardzie. Obsługuje się je za pomocą włączników wewnętrznego i zewnętrznego na kluczyk lub pilotem. Istnieje też możliwość, by w razie potrzeby (na przykład na wypadek awarii zasilania) otworzyć bramę ręcznie, ponieważ wykonywane są z aluminium, nie ma obaw, by w czasie wieloletniego użytkowania pojawiła się korozja.

 

  • Bramy rozwierne. To bramy, które wymagają zastosowania największej ilości miejsca, składają się bowiem z dwóch otwieranych na zewnątrz skrzydeł. Ich obsługa jest jednak równie łatwa i niezawodna. Pewne i bezproblemowe zamknięcie zapewniają samozatrzaskowe rygle blokujące skrzydła w dwóch miejscach. Dzięki temu, że elementy tego rodzaju bram są ocynkowane, ich użytkowanie bez konieczności konserwacji trwa wiele lat. Również tutaj możliwe jest zastosowanie dodatkowych drzwi przejściowych.

 

Który rodzaj bramy wybrać dla siebie? Warto skorzystać z kilkunastoletniego doświadczenia firmy Famix. Zatrudnieni w niej fachowcy chętnie doradzą oraz zamontują wysokiej jakości bramę, która niezawodnie służyć będzie przez wiele lat.

 Reklama