Moto Sfera

Jakie samochody opłaca się importować z USA?

Jakie samochody opłaca się importować z USA?

Importowanie samochodów osobowych ze Stanów Zjednoczonych do Europy staje się coraz popularniejszą praktyką. Użytkownik, który sprowadzi pojazd zza Wielkiej Wody, ma szansę na wiele korzyści płynących z posiadania wyjątkowego, amerykańskiego pojazdu.

Istnieje wiele firm zajmujących się importem samochodów z Ameryki. Niektóre auta z USA można ściągnąć za bezcen, dzięki czemu można na nich całkiem dużo zarobić. Pojazdy nie muszą zostać przeznaczane na ponowną sprzedaż - posiadanie amerykańskiego samochodu z charakterem stanowi wartość dodaną samą w sobie.

 

Opłacalność a praktyka. Czy zawsze to idzie w parze?

Niestety sama cena auta nie jest jedynym kosztem, na który trzeba się nastawić. W wielu przypadkach lwia część sumy końcowej będzie obejmowała wszelkie potrzebne opłaty podatkowe oraz cenę samego przetransportowania pojazdu. Wszystkie formalności są nie tylko dosyć skomplikowane, ale przede wszystkim kosztowne. Warto zastanowić się kilkukrotnie przed sfinalizowaniem tego typu transakcji. Sprowadzanie auta z USA wciąż jednak może być opłacalnym przedsięwzięciem. Wiele pojazdów kosztuje grosze, a na kwestiach transportu można próbować przyoszczędzić. Wciąż jest to zatem sposób na wykonanie korzystnego zakupu.

 

Kuriozalne ceny samochodów. Jak to możliwe?

Obywatele Stanów Zjednoczonych bardzo chętnie wymieniają pojazdy na nowe. Przeciętny Amerykanin zmienia samochody nawet kilka razy do roku. Porażająca ilość kilkunastoletnich i kilkuletnich samochodów, które jak na warunki polskie są całkowicie sprawnymi samochodami, stwarza możliwość taniego sprowadzania ich z odległego kontynentu. Amerykanie nie lubią bawić się w kosztowne naprawy i wolą sprzedać auto po zaniżonej cenie i dołożyć do nowego egzemplarza. Jest to korzystna sytuacja z naszego punktu widzenia - tanie samochody z USA mogą, jeśli są wyjątkowo zadbane, odpłacać się nowemu użytkownikowi wyglądem i osiągami, niedostępnymi za taką cenę w warunkach europejskich.

 

usa import

 

Rzadkie egzemplarze - czy na pewno takie niespotykane?

Na widok zabytkowego, amerykańskiego samochodu wielu pasjonatów motoryzacji mimowolnie kieruje wzrok na karoserię - znakomita linia konstrukcyjna, wyjątkowe kształty i metalowe, mocne elementy takie jak zderzaki. To, co dla nas jest unikalne, w Ameryce zwyczajnie się przejadło. Nic dziwnego, że klasyki amerykańskiej motoryzacji nie są specjalnie rozchwytywanymi egzemplarzami w USA. Znacznie większą renomą i mitem cieszą się w innych rejonach świata, w tym przede wszystkim w Europie. Tego typu pojazdy w Niemczech, Francji czy Polsce bardzo szybko zyskują na swojej wartości. Auta z USA mogą w krótkim czasie zyskać na wartości znaczny procent w porównaniu do rynku amerykańskiego.

 

Uszkodzone, rozbite czy jednak luksusowe? Co będzie warte najwięcej?

Na sprowadzanie sportowych, nowoczesnych egzemplarzy amerykańskich samochodów mogą pozwolić sobie nieliczni. Te pojazdy, nawet na rynku amerykańskim, osiągają horrendalne ceny. Ich wartość, po sprowadzeniu na kontynent europejski, jednak wciąż szybko rośnie. Na najbardziej luksusowych, najdroższych autach sprowadzający jest w stanie zarobić najwięcej. Niestety, mało kto może sobie pozwolić na tego typu transakcję. Znacznie lepszym pomysłem jest importowanie uszkodzonych, lekko rozbitych samochodów. Tego typu auta z USA nie mogą być jednak w tragicznym stanie - opłaca się sprowadzać jedynie te, które miały niewielkie stłuczki, bądź naprawa nie przekracza umiejętności lokalnych fachowców. To właśnie samochody z defektami mogą zostać importowane za symboliczną kwotę. Po ich sprawnej naprawie i przywróceniu do stanu używalności znacznie zyskują na wartości.

Źródło: https://autazusa.pl/