Żyć Dobrze

krem do twarzy dla mezczyzn

Jakiej pielęgnacji skóry potrzebuje mężczyzna?

Powiedzenie „mężczyzna powinien być trochę ładniejszy od diabła” nie powinno być wymówką do braku higieny oraz zaniedbania. Prawdziwy facet nie musi być drwalem z wielką brodą i brudem pod paznokciami. Kobiety nie przepadają także za gruboskórnymi (w przenośni i dosłownie) mężczyznami, którzy używają jedynie mydła i to od czasu do czasu. W epoce wysokiej higieny i rozmaitych środków kosmetycznych nawet mężczyzna powinien orientować się w ich przydatności. A stosowanie niektórych kremów i balsamów powinno wejść w nawyk.

 

Golenie i kwestia podrażnień

Mężczyzna ma nie mniej rzeczy do zrobienia ze swoją twarzą niż kobieta. To całe golenie lub modelowanie zarostu oraz walka z podrażnieniami wymagają czegoś więcej niż tylko cierpliwości. Podobno tylko golenie brzytwą przez doświadczonego golibrodę nie podrażnia skóry. Czyli można przyjąć, że tylko osoby z naprawdę odporną na podrażnienia cerą nie mają problemów po goleniu. Inni muszą liczyć na pomoc nauki a dokładniej kosmetyki do golenia oparte o zioła i jony srebra. Znany wszystkim rumianek łagodzi podrażnienia i chroni większość typów skóry przed zaczerwienieniem. Srebro popularne w wielu kosmetykach działa antybakteryjnie. Przydaje się to zarówno podczas kontaktu maszynki ze skórą jak i po całym zabiegu. Bardzo często problem ze skórą pojawia się po goleniu. Oznacza to, że skóra wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci balsamu. Nie może być to pierwszy lepszy krem do twarzy dla mężczyzn ponieważ jest wiele typów skóry. Oprócz samego łagodzenia podrażnień mamy kilka innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest promowane przez markę Nivea ochładzanie piekącej skóry. Połączenie mięty i witamin daje efekt chłodnej bryzy na skórze. Sprawdzone i skuteczne kremy do twarzy dla mężczyzn można znaleźć na http://www.niveamen.pl/produkty/twarz/krem-nawilzajacy-do-twarzy.

 

Kosmetyki pod prysznic

Skoro nasza twarz jest już czysta i zadbana przejdźmy do reszty ciała. Prysznic to najszybsza forma mycia całego ciała przy jednoczesnej oszczędności wody. Ale sam strumień ciepłej wody nie jest wystarczający by usunąć wszystkie bakterie i zapewnić zabezpieczenie dla kilku newralgicznych miejsc. Mam tu na myśli pachy odraz miejsca intymne. Gromadzący się tam pot wymaga środków myjących. Nawet włosy na klatce piersiowej mogą gromadzić na sobie pot i przykry zapach. Dobre mydło w połączeniu z żelem pod prysznic potrafią rozwiązać ten problem. Kilka chwil po wytarciu się należałoby skorzystać z antyperspirantu z jonami srebra, które najlepiej chronią przed przykrym zapachem i powstawaniem grzybów.

Wielu producentów artykułów higienicznych poszło po rozum do głowy rezygnując z chemii i alkoholu w składzie swoich produktów. Już dawno odkryto, że są to niepotrzebne dodatki, które mogą podrażniać skórę i doprowadzić do alergii. Dominuje przewaga naturalnych składników nawet wśród dużych korporacji znanych z produktów kosmetycznych na całym świecie. Wystarczy wybierać odpowiednie rodzaje kosmetyków dla swojej skóry i cieszyć się efektem ich działania.