Żyć Dobrze

Kąpielówki męskie - jak dobrać odpowiedni model?

Kąpielówki męskie - jak dobrać odpowiedni model?

Do lata zostało jeszcze kilka miesięcy, lecz kąpielówki męskie przydają się nie tylko podczas urlopu. Powinny znaleźć się w męskiej garderobie, gdyż są niezbędne na basenie i w aquaparku. Przydają się również podczas zajęć rehabilitacyjnych, dlatego wygodne kąpielówki powinni posiadać panowie w każdym wieku. Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni model dla siebie.

 

1. Kąpielówki męskie do pływania

2. Kąpielówki na plażę

3. Jaki krój wybrać?

4. Jak dobrać rozmiar kąpielówek męskich?

 

Dobór kąpielówek męskich wydaje się prosty, lecz panowie często gubią się w ofercie producentów strojów do pływania i na plażę. Jeżeli potrzebne Ci kąpielówki na wyjazd na wakacje i nie tylko, poznaj zasady, dzięki którym prawidłowo wybierzesz kąpielówki męskie.

 

Kąpielówki męskie do pływania

Do pływania powinno się wybierać klasyczne kąpielówki w formie slipów lub bokserek. Kolorystyka i wzory takich modeli zwykle jest ograniczana i skupia się na klasycznych rozwiązaniach. Jeżeli chce się znaleźć kąpielówki na basen o oryginalnych barwach i wzorach, dobrze jest zapoznać się z ofertą ES Collection. Powinno się pamiętać, że slipy lub bokserki do pływania powinny zapewniać swobodę ruchów i jednocześnie dobrze przylegać do ciała, by utrzymać się na miejscu.

 

Kąpielówki na plażę

Jeżeli szuka się kąpielówek na wyjazd na wakacje, ma się większą swobodę wyboru. Taki strój zwykle jest wykorzystywany przede wszystkim do pływania rekreacyjnego, opalania się oraz grania w siatkówkę, dlatego najważniejsza jest wygoda. Klasyczne kąpielówki męskie można zastąpić w tym przypadku krótkimi, luźnymi szortami. Panowie mogą również wybrać dopasowane modele z efektem push up. Dzięki nim strój podkreśla męskie ciało i zachowuje odpowiedni kształt nawet po wyjściu z wody.

 

Jaki krój wybrać?

Krój kąpielówek męskich powinno się dobrać do budowy ciała. Panowie o rozbudowanej muskulaturze dobrze wyglądają w dość mocno wyciętych slipach, natomiast mężczyźni pulchniejsi lepiej prezentują się w luźnych szortach. W luźniejszych krojach dobrze wyglądają również panowie bardzo szczupli, którzy chcą dodać sobie nieco więcej centymetrów i ukryć słabo umięśnione nogi i pośladki.

 

Jak dobrać rozmiar kąpielówek męskich?

Dobór rozmiaru kąpielówek męskich jest nieco trudniejszy niż codziennej bielizny. Luźny strój do pływania lub na plażę powinien dobrze przylegać w pasie, by uniknąć zgubienia kąpielówek podczas wychodzenia z basenu lub porwania ich przez falę. Suche obcisłe kąpielówki powinny dokładnie przylegać do ciała, gdyż pod wpływem wody materiał staje się luźniejszy.

Artykuł zewnętrzny