Intymność

Kobieta cię zmieni

Kobieta cię zmieni

Udany związek wymaga pracy, ale potrzebuje też odpoczynku, przecież wszystko nie może sprowadzać sie do trudu. I jedno, i drugie - praca i odpoczynek - są równie ważne. Kobiety intuicyjnie rozumieją że nad dobrym wspólnym życiem trzeba pracować. Natomiast mężczyźni rodzą sie z przekonaniem, że w domu nie ma miejsca na pracę: wychodzisz rano, wykonujesz swój zawód, a kiedy wracasz, przychodzi czas odpoczynku.

 

Trzeba powiedzieć, że w tej kwestii jesteśmy ekspertami. Przez tysiące lat mężczyźni wychodzili na łowy, cierpliwie czekali, a potem z pasją rzucali sie na osaczaną zwierzynę. Cechy, które czyniły z mężczyzny dobrego myśliwego - czekanie, obserwacja, zbieranie sił do nagłego skoku - zakrawają na lenistwo. Czy rzeczywiście?

 

Kobieta na ogół nie rozumie, że to jego sposób na odprężanie sie po trudach dnia. Kiedy widzi, jak partner siedzi przed telewizorem z pilotem w ręku, błędnie zakłada, że w ogóle mu nie zależy na ich związku. I mówiąc prawdę, stajemy przed koniecznością rozpoznania nowego zawodu - zawodu związanego z intymnymi związkami.

kobieta cie zmieni

 

Historycznie rzecz biorąc, mężczyzna troszczył sie o rodzinę i okazywał kobiecie miłość w taki sposób, że oddalał sie, aby przynieść jakiś łup. Dzisiaj nie bardzo się to sprawdza, gdyż w wielu wypadkach także kobieta wyrusza na łowy, a po powrocie do domu czeka ją nowa praca, praca nad wzajemnym związkiem. Kiedyś wystarczać mogło to, że mężczyzna troszczył sie tylko o zaspokajanie fizycznych potrzeb kobiety, ale teraz sytuacja sie zmieniła. Kobiety wiedzą, że o fizyczne potrzeby mogą zadbać same, w mężczyznach zaś chcą znaleźć oparcie psychiczne. Ot, i cały sekret.

 

Mężczyźni wprawdzie chcą dawać oparcie i miłość, ale do tego potrzeba procesu przystosowawczego. Dopiero uczymy sie takiego porozumiewania, które nie opiera się tylko na przekazaniu informacji, lecz daje też wyraz miłości.

 

Najczęściej, kiedy kobieta mówi, że trzeba porozmawiać, mężczyzna myśli w popłochu: „Nie, tylko nie to!" To taka sama reakcja jak podczas pierwszej wyprawy na polowanie: „Co? Zabić zwierzę? Ja mam to zrobić? A jak ono mnie dopadnie?" Strach, stres, niepewność, jak sie zachować. Nauczyliśmy się jednak tego, możemy więc także nauczyć się zasad, jakich wymagają udane związki, jakich wymaga nowy zawód.

Dzisiaj problem udanych związków to nie pieniądze, chociaż nierzadko może nam sie tak wydawać. Dzisiaj w intymnych kontaktach chodzi o wzajemne zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, a w wypadku kobiet są one dziś inne niż pięćdziesiąt lat temu. Zmieniły sie także emocjonalne potrzeby mężczyzny. Jesteśmy inną generacją niż przed pół wiekiem. Zmienił sie świat, a wraz z nim także i nasze oczekiwania.

 

Dla mężczyzny prawdziwa miłość polega na tym, że nie chce on zmieniać drugiej istoty

Kiedy nareszcie znajdzie „odpowiednią" osobę, do czego często dochodzi po licznych próbach, otworzy przed nią serce na oścież i będzie kochał ją taką, jaka jest. W zamian oczekuje tego samego, tyle że kobieta o tym nie wie.

 

Kobieta poświęci wszystko aby zmienić swojego partnera według własnych wyobrażeń

Kiedy kobieta szuka partnera, rozgląda sie za mężczyzną, przy którym będzie się dobrze czuła, którym będzie się opiekować i którego będzie kochać. Ale gdzieś w głębi duszy tli się nieśmiałe uczucie: „Ma wielki potencjał, widzę to. Ileż ja z niego potrafiłabym wydobyć. Miłość mi w tym pomoże, bo ja go kocham. Cała oddam sie temu, żeby sie zmienił".

 

Niestety, panowie, nic na to nie można poradzić

Kobiety takie już są, ale mogą się nauczyć, jak panować nad sobą, podobnie jak mężczyźni mogą się nauczyć, jak akceptować tę kobiecą cechę. Trzeba jednak mieć tę świadomość i chcieć to zrobić. Kobieta zawsze będzie chciała nas zmienić.