Intymność

Kobieta wybiera kobietę

Kobieta wybiera kobietę

Czyżby „Seksmisja" była proroczą wizją? Czy mężczyźni idą w odstawkę? W Szwecji przeprowadzono badania, które wskazują, że współczesna młodzież dość swobodnie podchodzi do tematu seksualności, orientacji i preferencji. Badacze przeprowadzili ankietę wśród 855 ludzi w wieku 18-24 lata. 31 procent kobiet i 7 proc. Mężczyzn przyznało, że zazwyczaj są zainteresowani osobami płci przeciwnej, ale czasami żądza kieruje ich także w stronę tej samej płci. 39 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn wyznało, że miewają fantazje seksualne dotyczące zarówno płci przeciwnej, jak i własnej.

 

Kobiety nie tylko częściej fantazjują o kobietach, ale także coraz częściej te fantazje zamieniają w czyn. 13 proc. kobiet przyznało się do seksu z inną dziewczyną. Do stosunku facet-facet przyznało się 3 proc. mężczyzn. Naukowcy z Uniwersytetu w Malmö twierdzą, że kobiety podchodzą do seksualności w mniej zasadniczy sposób. O wiele częściej dopuszczają do siebie myśl o seksie lesbijskim i coraz więcej o nim marzą.

 

Młodzi nie chcą być przyporządkowani jednej orientacji i normom także w tej kwestii. Chcą być wolni, skakać z kwiatka na kwiatek, niezależnie od płci i tożsamości.

Z jednej strony wolność, ciekawość i eksperymentowane. Z drugiej jednak zasadnicze pytanie: dlaczego coraz większa ilość kobiet wybiera inne kobiety? Czy z nami panowie jest coś nie tak? A może prawdą jest stwierdzenie, że mężczyźni niewieścieją?

We wzajemnych relacjach, w stylu życia widać coraz częściej zdecydowaną przewagę wartości żeńskich, takich jak poszukiwanie kompromisu i łagodne traktowanie otoczenia, nad wartościami męskimi, takimi jak skłonność do walki i ostra konkurencja.

Klasyczny model mężczyzny odchodzi w niebyt, a w zamian pojawia się nieokreślona psychicznie, niewieścia istota. Być może dlatego mężczyźni przestają być atrakcyjni dla kobiet, bo stają się zbyt do nich podobni.