Czyżby „Seksmisja" była proroczą wizją? Czy mężczyźni idą w odstawkę? W Szwecji przeprowadzono badania, które wskazują, że współczesna młodzież dość swobodnie podchodzi do tematu seksualności, orientacji i preferencji. Badacze przeprowadzili ankietę wśród 855 ludzi w wieku 18-24 lata. 31 procent kobiet i 7 proc. Mężczyzn przyznało, że zazwyczaj są zainteresowani osobami płci przeciwnej, ale czasami żądza kieruje ich także w stronę tej samej płci. 39 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn wyznało, że miewają fantazje seksualne dotyczące zarówno płci przeciwnej, jak i własnej.

 

Kobiety nie tylko częściej fantazjują o kobietach, ale także coraz częściej te fantazje zamieniają w czyn. 13 proc. kobiet przyznało się do seksu z inną dziewczyną. Do stosunku facet-facet przyznało się 3 proc. mężczyzn. Naukowcy z Uniwersytetu w Malmö twierdzą, że kobiety podchodzą do seksualności w mniej zasadniczy sposób. O wiele częściej dopuszczają do siebie myśl o seksie lesbijskim i coraz więcej o nim marzą.

 

Reklama

 

Młodzi nie chcą być przyporządkowani jednej orientacji i normom także w tej kwestii. Chcą być wolni, skakać z kwiatka na kwiatek, niezależnie od płci i tożsamości.

Z jednej strony wolność, ciekawość i eksperymentowane. Z drugiej jednak zasadnicze pytanie: dlaczego coraz większa ilość kobiet wybiera inne kobiety? Czy z nami panowie jest coś nie tak? A może prawdą jest stwierdzenie, że mężczyźni niewieścieją?

We wzajemnych relacjach, w stylu życia widać coraz częściej zdecydowaną przewagę wartości żeńskich, takich jak poszukiwanie kompromisu i łagodne traktowanie otoczenia, nad wartościami męskimi, takimi jak skłonność do walki i ostra konkurencja.

Klasyczny model mężczyzny odchodzi w niebyt, a w zamian pojawia się nieokreślona psychicznie, niewieścia istota. Być może dlatego mężczyźni przestają być atrakcyjni dla kobiet, bo stają się zbyt do nich podobni.

 

Komentarze  

+1

#1 Dorota 2011-10-05 17:08

Gdyby mężczyźni niewieścieli, to kobiety gustujące w kobietach mogłyby przerzucić się właśnie na facetów, tak więc logika artykułu jest raczej słaba...
Wiele kobiet jest lesbijkami i nie musi to mieć nic wspólnego z tym, co prezentują sobą mężczyźni, ale jeśli kontaktów z innymi kobietami szukają kobiety heteroseksualne to zastanowienie się nad tym, czego im w kontakcie z płcią przeciwną brakuje, nie jest takie głupie.
Nie sądzę, żeby te współczynniki mógł poprawić powrót do "klasycznego modelu mężczyzny" (cóż to za model pozostawione jest domysłowi, ale jak przeglądam męskie portale to nasuwa mi się, że to model: gażet, kasa, seks)- mnie jako kobiecie nie za bardzo podoba się taka klasyka. Lubię mężczyzn świadomych siebie, potrafiących wyrażać swoje uczucia, smakujących w życiu coś więcej niż frytki z ketchupem, traktujący kobiety po partnersku, a w seksie otwarci na partnerkę tak samo jak na własną przyjemność.

Wartości żeńskie nie są dla mężczyzn zagrożeniem - są wartościową propozycją dla społeczeństwa i naszej obyczajowości. I może właśnie tacy mężczyźni, którzy te wartości doceniają i rozwijają również w sobie (bo to przecież wcale nie jest niemęskie, podobnie jak nie jest niekobiece wiedzieć czego się chce i umieć odnowić sobie mieszkanie) mają dziś większe szanse u świadomych kobiet, które, jeśli nie znajdą zaspokojenia u mężczyzn, poszukają go u kobiet, bo czemu nie..?
Cytować