Intymność

Powody oziębłości seksualnej kobiet

Powody oziębłości seksualnej kobiet

Jest wiele rzeczy, które wpływają na oziębłość seksualną kobiety. Niektóre czynniki są oczywiste. Często jednak trudno jest powiedzieć dokładnie w czym jest problem, więc warto zapewne poczytać o elementach, które mogą mieć wpływ na jej popęd płciowy. Zanim stwierdzisz, że twoja partnerka jest oziębła, zastanów się czy przypadkiem nie przyczyniasz się do tego sam.

 

Powody ogólne

Najczęściej powodem aseksualnych zachowań są stres, dzieci, fizyczne uszkodzenia ciała lub brak sprawności fizycznej i choroby. Libido jest dość delikatne i czasem opiera się na wielu różnych aspektach ludzkiego życia - emocjonalnych, fizycznych i duchowych - niezbędnych do uzyskania harmonii.

 

1 - przeszkody psychologiczne

Problemy i stres są głównymi przeszkodami do zdrowego życia seksualnego. Zły obraz samego siebie jest najgorszym sprawcą, a problemy z wagą znajdują się zazwyczaj na czele listy. Są kobiety, które potrzebują ciemności aby w pełni się rozebrać, światło wzbudza u nich wstyd. Może zająć wiele czasu zanim kobieta poczuje się komfortowo we własnej skórze, a najlepsze co możesz zrobić, to zapewnić ją, że jest piękna i pożądana. Musisz jej to często okazywać aby wasze życie seksualne było lepsze.

Stres: ciężko jest być zawsze wypoczętym i zrelaksowanym. Tak wiele czynników naszego codziennego życia ma na nas negatywny wpływ, że trudno znaleźć kogoś kto na stres nie narzeka. Chwycić byka za rogi i zapewnij partnerce relaksujący masaż, który pozwoli się jej odprężyć. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli jest bardzo zmęczona to taki masaż wpłynie na nią nasennie.

Lęk: Wraz ze stresem, uczucie niepokoju z jakiegokolwiek powodu może być zabójcze dla życia seksualnego. Musisz pomóc jej zrozumieć i przezwyciężyć przyczyny strachu, musisz ją wspierać. To nie będzie łatwe, ale przy odrobinie starań i ten problem może zostać ostatecznie rozwiązany.

 

2 - zdrowie fizyczne

Brak aktywności fizycznej kobiety może powodować wiele przykrych chwil dla was obojga. Kobiety, które regularnie są zazwyczaj postrzegane jako bardziej kobiece, łatwiej przechodzą okres, a tak zwany stan napięcia przedmiesiączkowego zdarza się znacznie rzadziej jeśli w ogóle. Wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko problemów hormonalnych, które jak wiemy potrafią spowodować poważne zaburzenia chemiczne w organizmie co na wprost prowadzi do spustoszenia ciała i umysłu .

 

Słaba dieta

Hamburger i frytki skutecznie zabijają popęd seksualny kobiety (zresztą i nam nie pomagają). Dieta odgrywa ważną rolę. Niemniej bardzo ciężko stwierdzić, że jakaś ogólna dieta będzie dobra dla każdego. Każdy musi obserwować swój organizm i zapamiętać co mu służy a co jest dla niego szkodliwe. Mimo wszystko, jesteśmy tym co jemy. Odciążenie organizmu to więcej energii do życia co oznacza więcej energii do seksu.

 

Przeciążenie toksynami

Palenie, zanieczyszczenie środowiska, brak ruchu, zła dieta i nadwaga sprawiają, że nie tylko kobiety czują się gorzej, a czynniki te zabijają nasz popęd płciowy. Najlepszym sposobem, aby pozbyć się z organizmu toksyn to picie dużych ilości wody i przeciwutleniaczy, takich jak na przykład zielona herbata.

 

PMT

PMT może mieć wpływ na nią przez tydzień albo i dłużej. Każda kobieta doświadcza zmian związanych z napięciem przedmiesiączkowym, ale dla niektórych z nich to poważny problem. Zapewne znacie kobiety, które cierpią z powodu PMT. Ich zachowanie jest irracjonalne, nielogiczne, emocjonalne, pełne napięcia i niepokoju. Przez moment mogą wydawać się zupełnie normalne, a za chwilę szaleją, płaczą, krzyczą, a najlepszym przypadku są tylko drażliwe.

To zły czas na seks. Kobiety są wyjątkowo wrażliwe w tym czasie ze względu na wysoki poziom estrogenu. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest chyba unikanie, ale jeśli chcesz pomóc rozwiązać ten problem, musisz zachęcić ją do zrobienia kilku ćwiczeń i innych działań w celu złagodzenia stresu (oczywiście seks jest jednym z takich działań, ale lepiej spróbować innych).

 

Antykoncepcja

Z jednej strony pigułka antykoncepcyjna może być afrodyzjakiem - daje bowiem świadomość wolności i spokoju przed ciążą, jednak jest i zła wiadomość. Pigułki mogą być niebezpieczne dla libido kobiety. Jej hormony są w pełni sztucznie wyrównane, co wyklucza seksualny szczyt podczas owulacji i tuż przed okresem. Następuje połączenie sex hormone-binding globulin z testosteronem w jej krwi, czyniąc go bezużytecznym. Może więc warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem antykoncepcyjnym.

 

Leki

Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą zwiększać libido u kobiet, podczas gdy inne, takie jak Prozac, znacznie zmniejszyć.

Na obniżenie popędu płciowego wpływa również wiele leków na nadciśnienie. Lekarz może jednak spróbować kilku różnych rodzajów, aby znaleźć taki, który nie wpłynie na popęd płciowy twojej partnerki.

Xanex, Diazepam i Valium, czyli leki uspokajające znane są nie tylko z założonego działania, ale jednocześnie całkowicie zabijają libido. Sporadycznie przyjmowane mogą spowodować niemożność osiągnięcia orgazmu, co może być przerażającym i stresującym doświadczeniem. Jeśli nie ma konieczności ich stałego przyjmowania, to po kuracji warto oczyścić organizm z pozostawionych tam przez nie toksyn.

 

Narkotyki

Ecstasy jest afrodyzjakiem, ale regularne stosowanie tego narkotyku prowadzi w ostatecznym rozrachunku do poważnych zmian w organizmie, które spowodują oziębłość seksualną.

Marihuana wysusza pochwę i usta a jak wiemy seks na sucho jest bolesny i przykry dla obojga partnerów.

Amfetaminy są znaną przyczyną zaburzeń seksualnych zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Kokaina, heroina i pochodne są związane z niezdolnością do orgazmu i niskim pożądaniem seksualnym. Mężczyźni nie mogą osiągnąć erekcji a kobiety są całkiem wysuszone. Większość ludzi, którzy używają heroiny z czasem zapomina o seksie. Kokaina pobudza ufność, a czasem zwiększenie wrażeń, ale ogólnie jest to afrodyzjak luzu, a nie seksu.

 

Choroby

Problematyczne są głównie te, które mają wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu kobiety. Uwaga więc na tarczycę, nadnercza i przydatki.

 

Niech żyje libido

Zdefiniowanie problemu jest pierwszym krokiem w kierunku odkrycia powodów sytuacji, która jest niepożądana. Czy to nadużywanie „przysmaków" z McDonald's, czy ecstasy, wszystko pozostawia w naszym organizmie widoczne ślady. Jeśli jednak tylko zechcesz, możesz to naprawić, pod warunkiem, że nie czekałeś zbyt długo. A w końcu czy jest coś przyjemniejszego niż seks?