Intymność

Kobiety nie powinny pozbawiać mężczyzn seksu

Kobiety nie powinny pozbawiać mężczyzn seksu

Dlaczego seks w związku jest ważny? Czy związek intymny dwojga ludzi może istnieć bez seksu? Czy miłość bez seksu nie jest przypadkiem tylko przyjaźnią? Poniżej przedstawiamy 4 podstawowe powody, dla których kobiety, chcąc pozostać w związku z mężczyzną, nie powinny pozbawiać go seksu.

 

1. Jedyną różnicą między przyjaźnią a związkiem jest intymność

Jeśli macie bezpłciowe małżeństwo lub związek, to kim jesteście? Najlepszymi przyjaciółmi? Jeśli para rzadko uprawia seks, to oznacza, że brakuje im fizycznej pasji, a miłość bez niej zaczyna wygasać.

Mimo, że seks nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie intymności, jest jednak jednym z głównych i najważniejszych sposobów osiągnięcia intymności pomiędzy kobietą i mężczyzną.

 

kazda kobieta wie

 

2. Kobiety potrafią dzielić się swoimi emocjami z koleżankami, przyjaciółmi, matką, ojcem, ciotką i innymi ludźmi bez większych oporów. Mężczyźni na ogół tego nie robią

Nie znaczy to oczywiście, że faceci nie podejmują rozmów o swoich uczuciach, problemach i życiu seksualnym z innymi osobami, ale to nie jest powszechne zjawisko.

 

Seks jest jednym z najważniejszych sposobów, przez który mężczyzna uzyskuje spełnienie w miłości.

 

Jeśli mężczyzna kocha kobietę, chce z nią uprawiać seks. W ten sposób mężczyzna wyraża swoją miłość, a kobieta może go w tym uczuciu utwierdzić (nie jest to bynajmniej jedyny sposób wyrażania miłości przez partnerów).

Dla wielu mężczyzn ich parterki są jedynymi osobami, z którymi mogą dzielić swoje uczucia, a współczesny świat zachodni, dotknięty przez ruch feministyczny, który odrzuca uznawanie potrzeb mężczyzn w związku, zaburzył istnienie naturalnych relacji między partnerami. Mężczyzna w rodzinie staje się najmniej ważnym elementem, co na wprost przekłada się na rozpad emocjonalny związku.

 

3. Mężczyzna, aby normalnie funkcjonować, musi uwalniać swoją energię, kobieta natomiast potrzebuje energetycznego wypełnienia. W tym przypadku nie chodzi wyłącznie o seks, ale jest blisko

Kobieca energia ma wiele sposobów zaspokojenia - zakupy, seks, rozmowy z koleżankami, mówienie, słuchanie, i wiele więcej. Męska energia może być uwalniana ma wiele sposobów, jednak zazwyczaj jest to zupełnie inny, niż kobiecy, sposób myślenia.

Reklama

feromony sa dobre

 

4. Jeśli w związku kobiety i mężczyzny, kobieta przed swoim partnerem zaczyna stawiać dzieci, karierę, koleżanki, czy cokolwiek innego, może sprawić, że mężczyzna zacznie poszukiwać rozwiązania problemu poza związkiem. To może prowadzić do zdrady

Badania wykonane na mężczyznach, którzy zdradzili swoje partnerki dość jasno klasyfikują powody takiego postępowania:

•    48% - niezadowolenie emocjonalne
•    32% - niezadowolenie emocjonalne i seksualne
•    8% - brak satysfakcji seksualnej

 

Jak widać, nie chodzi głównie o seks – o co oskarżają nas kobiety. I nie znaczy to, że kobiety powinny być pod presją, by uprawiać seks na każde skinienie swojego partnera. Kobiety i mężczyźni, w równym stopniu, muszą pracować nad zbudowaniem emocjonalnego związku, tak aby niedostatek seksu nie był problemem.