Żyć Dobrze

Kobiety pragną seksu ale jeszcze bardziej miłości

Kobiety pragną seksu ale jeszcze bardziej miłości

O różnym podejściu do seksu i miłości w przypadku kobiet i mężczyzn teoretycznie wszyscy wiemy doskonale. Jednak często zastanawiamy się dlaczego ona nie ma nastroju, dlaczego nie chce się kochać?

 

Dla kobiet połączenie pomiędzy seksem a miłością jest tak silne, że w większości przypadków nie potrafią one tego oddzielić. Oczywiście dotyczy to kobiet dojrzałych emocjonalnie i nie wykorzystujących swych atutów do celów innych niż udany związek z partnerem.

Dlaczego zatem mężczyznom jest łatwiej oddzielić seks od miłości? Głównym powodem wydaje się być właśnie kobieca emocjonalność. Najczęściej traktują one seks jako wyraz miłości i sposób na to, aby czuć, że są kochane.

Nie oznacza to oczywiście, że kobiety nie potrafią, bądź nie uprawiają seksu tylko dla seksu. Chodzi o relacje – w związku kobiety potrzebują silnego powiązania emocjonalnego w celu spełnienia fizycznego.

 

W prosty sposób

W praktyce oznacza to tyle, że jeśli w związku kobieta nie czuje się emocjonalnie spełniona, to jej popęd seksualny zmniejsza się dramatycznie.

 

 

Kilka przykładów związku między popędem seksualnym i uczuciem miłości

  • Kobieta nie ma nastroju do seksu, gdy jej partner zrobił coś lub powiedział coś co ją zabolało. Nie chce uprawiać seksu z kimś, na kogo jest wściekła i udawać, że nic się nie stało.
  • Nie czuje pożądania seksualnego, gdy widzi, że jej partner nie docenia jej lub nie szanuje.
  • Jeśli mężczyzna jej nie słucha, nie próbuje zrozumieć, nie jest zainteresowany jej samopoczuciem - po prostu traci zainteresowanie wspólnym seksem.
  • Ciągły brak romantyzmu, brak gry wstępnej i brak orgazmów powodują, że kobieta traci ochotę na seks ze swoim partnerem.

 

kobieta potrzebuje

 

Jak widać, brak zainteresowania seksem u kobiety, niekoniecznie odzwierciedla jej niski popęd seksualny. Realnym powodem może być brak emocjonalnego lub / i seksualnego spełnienia.

 

Potrzeby seksualne kobiet wykraczają poza proste, fizyczne połączenie. To jest bardziej kwestia związku emocjonalnego.

Niestety wielu mężczyzn ciągle ma problem ze zrozumieniem tego. Często traktujemy kobiety jak włączniki światła, ale niestety nie da się ich tak po prostu włączać i wyłączać, nie działają po klknięciu. Kobieta oczekuje romansu, uwodzenia, potrzebuje gry wstępnej do rozgrzania obwodów. A co najważniejsze - musi czuć się kochana!

Większość z nas skupia się na technikach, sile erekcji, wielkości swojego penisa, zapominając przy tym o potrzebach partnerki, w tym - tych najważniejszych. To dobrze, że chcemy być lepsi, ale dołączając do tego świadomość o potrzebach kobiety z pewnością zwiększymy swój sukces i zadowolenie z życia.

Pamiętajmy! Każda kobieta potrzebuje seksu i miłości!