Intymność

Kobiety też wolą kochać się bez prezerwatywy... i bez ryzyka ciąży

Kobiety też wolą kochać się bez prezerwatywy... i bez ryzyka ciąży

W Polsce najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji są prezerwatywy, jednak wiemy, że mogą one obniżać jakość stosunku i zmniejszać przyjemność płynącą z seksu i to zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Po co stosować prezerwatywy przez cały miesiąc, skoro kobieta jest płodna tylko kilka dni w miesiącu?

 

Dwa słowa o biologii

W cyklu miesięcznym kobiety, komórka jajowa po owulacji może być zapłodniona przez około 18 - 24 godzin. Krótko? Co prawda jest to niecała doba, jednakże czas, w którym może dojść do zapłodnienia jest znacznie dłuższy, za sprawą długiej żywotności plemników. Uciekając z nieprzyjaznego środowiska pochwy w kierunku szyjki macicy, są w stanie przeżyć w drogach rodnych nawet do 5 dni.

Zatem w każdym cyklu kobiety jest około 6-8 dni płodnych, czyli takich, w trakcie których stosunek seksualny może skutkować zapłodnieniem.

Kobiety też wolą kochać się bez prezerwatywy... i bez ryzyka ciążyPrzez pozostałe dwadzieścia dni cyklu można kochać się bez zabezpieczenia, bez obawy zajścia w niepożądaną ciążę.

Stosowanie zatem dodatkowego zabezpieczenia przez pozostałe dni cyklu bądź blokowanie całego cyklu przez antykoncepcję hormonalną, jest niepotrzebne.

Do wychwycenia tych kilku dni płodnych najlepiej wykorzystać komputer cyklu Lady-Comp, Baby-Comp czy Pearly – komputer po prostu wyświetla zielone (dni niepłodne) bądź czerwone (dni płodne) światło po codziennym pomiarze temperatury pod językiem przez kobietę.

Skuteczność antykoncepcyjna urządzenia jest niezwykle wysoka – 99,36% (zobacz tabela poniżej) i potwierdzona badaniami klinicznymi. To równie wysoki poziom zabezpieczenia, co w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej, ale o wiele bardziej bezpieczna i przyjazna forma antykoncepcji – odbywa się całkowicie bez ingerencji w organizm, a zatem – i bez skutków ubocznych (panie nie skarżą się na spadek libido czy bóle głowy jak w przypadku stosowania tabletek). Komputery cyklu posiadają także rekomendację ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Korzystanie z takiego urządzenia zajmuje jedynie około 40 sekund dziennie, przy regularnym i prawidłowym użytkowaniu w każdym cyklu wyświetla się minimalna ilość czerwonych lampek sygnalizujących dni płodne. Dla przykładu: przy 29 dniowym cyklu, może to być 10 czerwonych lampek.

Oznacza to, że pozostałe 19 dni można kochać się z partnerką bez prezerwatywy i bez ryzyka ciąży!

PORÓWNANIE METOD ANTYKONCEPCJI

Poniżej przedstawiamy porównanie metod antykoncepcyjnych pod względem wartości indeksu Pearla. Jako niezawodne uważane są metody o wskaźniku do 2 (przypomnijmy – wskaźnik 2 oznacza, że na sto par w wyniku regularnego współżycia 2 kobiety zaszły w nieplanowaną ciążę), średnio skuteczne to metody o wskaźniku od 2 do 5, a powyżej tej wartości uważa się metody za nieskuteczne.

RODZAJ METODY

WSKAŹNIK PEARLA

Tabletka antykoncepcyjna (jednofazowa – np. Yasmin, Logest)

 0,2 - 0,5

Tabletka antykoncepcyjna sekwencyjna (np. Qlaira)

 0,2 – 1,4

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly

0,64

Krążek dopochwowy (NuvaRing)

0,65

Tabletka antykoncepcyjna (dwufazowa – np. Anteovin )

0,7

plaster antykoncepcyjny

0,9

Minipigułka (jednoskładnikowa – np. Cerazette, Azalia)

Od 1 do 3

Metoda objawowo termiczna Rötzera

Od 1 do 3

Wkładka wewnątrzmaciczna (spirala)

Od 1 do 3

Prezerwatywa

Od 3 do 7

Prezerwatywa dla kobiet

Od 5 do 25

Dopochwowe środki plemnikobójcze

Od 8 do 36

Stosunek przerywany

Od 10 do 35

Brak antykoncepcji

Od 80 do 90

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych.

 

konsultacja merytoryczna: Aleksandra Demiańczyk, biolog

Kontakt dla mediów:

*     *     *

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a - 0,64). Jest to skuteczność porównywalna z hormonalną antykoncepcją typu spirala czy plaster.

Więcej: www.ladycomp.pl