Intymność

Kochać się dłużej

Kochać się dłużej

I choć wielu się zdziwi, to może być problemem dla sporej części mężczyzn, zwłaszcza dla tych, których miłosne zbliżenie w pełni zadowoli tylko pod warunkiem jego przedłużenia. Oczywiście, są chwile kiedy pośpiesznie odbyty stosunek może być czymś ekscytującym i pełnym wigoru.

 

Jednakże zmysłowy, rozciągnięty w czasie seks w porównaniu z "szybkim numerkiem" może być bardziej zadowalający fizycznie, zazwyczaj staje się wyrazem uczuciowego zaangażowania partnerów.

 

Przedłużony stosunek nie powinien być jednak postrzegany jako cel sam w sobie.

 

Mylisz się bardzo, jeśli sądzisz, że zdolność "trwania" czyni z ciebie wspaniałego kochanka. Ważne jest, czy Ty i Twoja partnerka czerpiecie z tego prawdziwą przyjemność. Bo przecież nie chodzi o to, by dać świadectwo swojego wigoru i wytrzymałości fizycznej.
Istotna jest wspólnota myśli i odczuć oraz wrażliwość na potrzeby i uczucia partnera. O tym musisz zawsze pamiętać.....

Na początek zadbaj o nastrój (ustronne miejsce, spokojna muzyka, odpowiednie światło, według gustu). Spraw, by nic nie mogło wam przeszkodzić w najbliższym czasie.

Zacznijcie od tzw. rozbieranki, która polega na wzajemnym rozbieraniu się - krok, po kroku (lub ciuch po ciuszku). Zobaczysz, ile ta gra może dostarczyć uciechy... Nie trzeba wspominać, że pośpiech w tej sytuacji nie jest wskazany.

Następnie poeksperymentuj za pomocą rąk, palców i języka. Przy całej potencjalnej przyjemności i podnieceniu, wynikających z kontaktu oralnego, techniki całowania są ważnym elementem w całej grze miłosnej. Poznaj smak ciała partnerki. Jeśli zaczniesz od stóp, zajmie Ci to trochę czasu, a w zamian oferuje mnóstwo przyjemności.

Niektórzy mężczyźni cierpią na kłopoty "czułego spustu", tzn. że po wprowadzeniu członka do pochwy są w stanie wykonać jedynie kilka ruchów i w zasadzie nie mają żadnej kontroli nad tym, kiedy osiągną orgazm. Jeśli należysz do tej grupy mogę Cię pocieszyć, że istnieją faceci, którzy osiągają orgazm i wytrysk zanim jeszcze dotkną partnerki!

Ale zawsze można nad tym popracować. A więc w początkowej fazie stosunku staraj się wykonywać ruchy nie tak podniecające jak w górę i w dół, ale np. okrężne. Jeśli czujesz, że zaraz wybuchniesz - zwolnij, pozwól swojej partnerce popracować, pozwól by przejęła kontrolę, a Ty po prostu wyluzuj się.

 

O ile kobieta może doświadczać wielokrotnego orgazmu i w dalszym ciągu czerpać przyjemność ze stosunku, tak w przypadku mężczyzn wytrysk nasienia jest wyłączeniem z gry na jakiś czas, bo seks nie musi się kończyć na orgazmie.

 

Przecież możesz mieć ochotę na powtórkę! Tym razem, ponieważ napięcie seksualne nie będzie już tak silne, stosunek zapewne będzie trwał dłużej. Jest to szczególnie skuteczna metoda dla młodych mężczyzn, bez doświadczenia seksualnego. Wraz z wiekiem nauczą się kontrolować swoje reakcje.

I jeszcze jedna uwaga godna zapamiętania. Częste uprawianie seksu, zmniejsza napięcie seksualne i pozwala opóźnić wytrysk podczas stosunku.
A więc kiedy już oboje zaspokoicie swoje żądze, weź w objęcia swoją partnerkę i opowiedz jej jak wiele radości i przyjemności sprawił Ci seks i co było w nim najprzyjemniejsze....