Żyć Dobrze

Komfort oglądania rozgrywek sportowych, czyli jak wybrać telewizor idealny

Komfort oglądania rozgrywek sportowych, czyli jak wybrać telewizor idealny?

Nic nie podgrzewa emocji tak, jak rozgrywki sportowe – szczególnie te na najwyższym poziomie. Niestety, chcąc oglądać występy swoich ulubionych drużyn bezpośrednio na stadionach, trzeba by dysponować nielimitowanym czasem i workiem bez dna z pieniędzmi.

 

Obecnie można jednak realizować swoje sportowe pasje nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy dobry pakiet programów telewizyjnych. By zaś zapewnić sobie najlepszy odbiór tego, co dzieje się na ekranie, wystarczy wybrać odpowiedni telewizor. Jaki? Oto kilka podpowiedzi.

 

Cale to nie wszystko

Wydawać się może, że dobry telewizor do oglądania sportowych rozgrywek przede wszystkim musi być duży. Rzeczywiście, im większa przekątna ekranu i im większy obraz, tym więcej detali dostrzeżesz. Warto jednak pamiętać, że wielkość telewizora nie jest jedynym istotnym czynnikiem – należy ją dobrać rozsądnie, adekwatnie do metrażu pomieszczenia, w którym odbiornik będzie się znajdował.

Znaczenie ma przede wszystkim jakość obrazu: jego rozdzielczość, kontrast czy balans barw. HD to dziś standard, a poszukiwacze czegoś lepszego powinni zwrócić uwagę na technologię UHD. Ta bowiem daje jeszcze bardziej szczegółowy i jeszcze mocniej nasycony obraz. Oferują ją m.in. telewizory Samsung (w najnowszych modelach także technologia SUHD), LG, Panasonic czy Sony – wybór na rynku jest naprawdę spory.

 

Pod dobrym kątem

Gdy chodzi o jakość obrazu, ważne są również tzw. kąty widzenia. W standardowych telewizorach LED (które powoli odchodzą do lamusa historii) są one dość wąskie, co oznacza, że gdy usiądziesz z boku, a nie centralnie przed odbiornikiem, nie będziesz widzieć dobrze tego, co dzieje się na ekranie. Na szczęście jednak nowoczesne telewizory Samsung, marki LG czy Panasonic oferują zupełnie nowe rozwiązania – na przykład zakrzywione ekrany lub wykonane w najnowszej technologii OLED. Dzięki nim, można śledzić zawody sportowe czy oglądać film z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, bez utraty jakości obrazu.

I choć inwestycja w tego typu urządzenia jest większa – na pewno warto. Szczególnie, że wystarczy dobrze poszukać, by znaleźć dobre promocje na telewizory marki Sharp, Sony czy Samsung. Sklep online czy tradycyjny może zaoferować naprawdę dobrą cenę. Zaś w tych najlepszych dostępność produktów jest bardzo wysoka.

 

Bądź smart

Kolejny kluczowy element, który zapewni komfort oglądania to dobrej jakości oprogramowanie telewizora. Obecnie, podobnie jak smartfony czy tablety, telewizory Samsung, LG, Panasonic, Sony i wszelkich innych marek wyposażone są w systemy operacyjne. Przykładowo, w najnowszych modelach Samsung jest to Tizen, w telewizorach Panasonic – Firefox OS, zaś w Sony – Android TV. Czym się różnią? Funkcjami i sposobem obsługi – warto przyjrzeć się dokładniej tym różnicom jeszcze przed dokonaniem zakupów.

Rynek telewizorów rozwija się dynamicznie. Każdego roku na miłośników dobrego obrazu i dźwięku czekają coraz to ciekawsze innowacje. Dobrze jest się im przyjrzeć bliżej przed zmianą telewizora na nowy – szczególnie, że w tym roku czeka cała moc sportowych emocji z Euro 2016 na czele. A takie rozgrywki po prostu trzeba zobaczyć na najlepszym sprzęcie!

Artykuł zewnętrzny