Żyć Dobrze

Korekcja nosa kwasem hialuronowym

Korekcja nosa kwasem hialuronowym

Korekta kształtu nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Wiele osób obawia się interwencji chirurgicznej i długiej rekonwalescencji i poszukuje alternatywnych metod poprawiających kształt nosa. Czy istnieje niechirurgiczna metoda poprawy kształtu i rozmiaru nosa zapewniająca trwałe rezultaty? Poznaj nowoczesny zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym!

 

Na czym polega modelowanie nosa kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy czyli naturalny składnik, jest powszechnie stosowany w zabiegach medycyny estetycznej. Zazwyczaj kwas hialuronowy wykorzystuje się do wypełniania zmarszczek, poprawy konturów twarzy, a także korygowania kształtu nosa. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym np. w Novoderm w Łodzi polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane partie w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty. Procedura trwa zwykle około pół godziny, a pacjent może wrócić do codziennych aktywności po wykonanym zabiegu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielki obrzęk w obszarze zabiegowym, który zwykle zanika samoistnie po upływie kilku dni. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym pozwala uzyskać długotrwałe efekty, ale czasem konieczne jest powtórzenie zabiegu. 

 

Wskazania  i przeciwwskazania do zabiegu korekcji kształtu nosa 

Nowoczesna i nieinwazyjna metoda korekcji kształtu nosa pozwala usunąć drobne defekty związane z jego kształtem i rozmiarem. Z zabiegu najczęściej korzystają osoby niezadowolone z wyglądu i rozmiaru, a także w przypadku:

  • cofniętej kolumienki nosa,
  • ostrego kąta nosowo- wargowego,
  • obniżonego grzbietu i kąta czołowo-nosowego,
  • nieestetycznego wyglądu rozdzielenia chrząstki na czubku nosa.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem, a końcowe efekty widoczne są po upływie około dwóch tygodni. Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego procedura jest bezbolesna, a ryzyko skutków ubocznych i powikłań minimalne. Zabieg poprzedza konsultacja lekarska mająca na celu ocenę kształtu nosa oraz wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

  • aktywne stany zapalne skóry,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • uczulenie na kwas hialuronowy lub składniki środka znieczulającego,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Kwalifikacja do zabiegu i wykluczenie przeciwwskazań pozwala zminimalizować ryzyko powikłań i działań niepożądanych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

 

Jakie korzyści daje modelowanie nosa kwasem hialuronowym?

Niezadowolenie z kształtu i rozmiaru nosa jest częstą przyczyną kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Niezadowolenie z wyglądu nosa wpływa na obniżenie samooceny i problemy z nawiązywaniem satysfakcjonujących relacji towarzyskich i zawodowych. Kompleksy związane z wyglądem nosa sprawiają, że coraz więcej osób szuka skutecznych metod poprawy jego kształtu. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty bez interwencji chirurgicznej. Nowoczesny zabieg z wykorzystaniem naturalnego składnika występującego w skórze, zapewnia długotrwałe rezultaty bez skomplikowanego zabiegu chirurgicznego, długiego okresu rekonwalescencji i ryzyka powikłań. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w bezpieczny i nieinwazyjny sposób poprawić jego kształt, pozbyć się kompleksów i zwiększyć pewność siebie. 

Optymalne efekty i bezpieczeństwo zabiegu można uzyskać wybierając specjalistyczną klinikę medycyny estetycznej, cieszącą się zaufaniem pacjentów, np. Novoderm w Łodzi, gdzie modelowanie nosa kwasem hialuronowym przeprowadzane jest przez doświadczonych lekarzy z użyciem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Artykuł zewnętrzny