O zdrowiu

Kosmetyki naturalne – moda czy zdrowie ?

Kosmetyki naturalne – moda czy zdrowie ?

Wraz z rozwojem technologii świat zachłysnął się możliwościami, które wykorzystano przy produkcji kosmetyków. Miały być niezwykle skuteczne, działać błyskawicznie, a efekty widoczne po jednorazowym użyciu to w zasadzie norma w reklamach i opisach kosmetyków. Pięknie wyglądają i pachną czym tylko klient zapragnie.

 

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na produkty spożywcze i kosmetyczne. Zamiast cudownych skutków oczekuje się przede wszystkim zdrowia. Dlatego coraz więcej świadomych klientów wybiera kosmetyki naturalne – o zerowej lub minimalnej zawartości chemicznych komponentów. Chociaż większość kosmetyków posiada w nazwie przymiotniki naturalny lub ekologiczny aby upewnić się warto zapoznać się z ich składem, który w myśl przepisów powinien znajdować się na opakowaniu lub ulotce.

 

Nazwy naturalnych składników wyszczególnione są po łacinie, a związków chemicznych po angielsku. Upraszczając -im więcej łaciny tym bardziej produkt zasługuje na miano kosmetyków naturalnych.

 

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Polski producent orientana.pl oparł receptury swoich kosmetyków naturalnych na medycynie i filozofii Dalekiego Wschodu. Według zasad ajurwedy żeby uzyskać doskonałą harmonię w organiźmie wszystkie produkty, których używa się do wytwarzania kosmetyków powinny również nadawać się do spożycia. Stąd w sklad kosmetyków orientana.pl wchodzą takie składniki jak szafran, migdały, kurkuma, pieprz i inne, które dotąd kojarzyły nam się z egzotycznymi przyprawami. Więcej o wpływie egzotycznych składników na zdrowie można przeczytać na blogu firmowym. Orientana.pl oferuje również kosmetyki naturalne dla wegan, do których produkcji nie zostały użyte żadne substancje odzwierzęce takie jak miód czy mleko, a jedynie wyłącznie pochodzenia roślinnego i mineralnego.

 

Jak działają kosmetyki naturalne?

Producenci kosmetyków naturalnych jak Orientana nie obiecują natychmiastowych, cudownych efektów. Ich stosowanie nie służy błyskawicznej korekcji urody, lecz zachowaniu jak najzdrowszej skóry. Dobroczynny wpływ kosmetyków naturalnych można odczuć po ich regularnym i długotrwałym stosowaniu. Wykorzystują one naturalną właściwość organizmu do regeneracji. Można polecić je dosłownie wszystkim – bez względu na płeć i wiek. Doskonale sprawdzają się u osób o szczególnie delikatnej skórze ze skłonnościami do podrażnień i alergii. Jeżeli dbamy o zdrowie i właściwą dietę, kontrolujemy pochodzenie i skład produktów spożywczych to samo powinniśmy robić z kosmetykami.

Artykuł zewnętrzny