Żyć Dobrze

Krem pod oczy dla niej i dla niego

Krem pod oczy dla niej i dla niego

Właściwa pielęgnacja skóry okolic oczu nabiera dla nas zdecydowanie większego znaczenia. Co ciekawe, trend ten jest zauważalny nie tylko w przypadku kobiet, ale coraz częściej także wśród mężczyzn.

 

Dlaczego z tak ogromnym zapałem zaczynamy dbać o skórę wokół oczu? Przyczyn tego zjawiska należy szukać przede wszystkim w dążeniu do doskonałego wyglądu, niemniej chęć zachowania zdrowia i kondycji cery jest równie istotna.

Zmiany w delikatnej strukturze skóry okolic oczu niepokoją nas głównie z tego powodu, że mogą one zachodzić w zaskakująco szybkim tempie. Zmęczenie, stres, nieprzespane noce czy ciągła praca przed komputerem już po kilku dniach mogą nam o sobie przypomnieć, przybierając postać zaczerwienienia, sińców czy cieni pod oczami.

Ale jeszcze większym zmartwieniem są pojawiające się oznaki starzenia, które na skórze wokół oczu najczęściej powstają w pierwszej kolejności. Owszem, mogą być efektem naturalnych procesów fizjologicznych, przy czym prowadzony przez nas tryb życia również odgrywa w ich przebiegu ważną rolę.

 

Czego możemy oczekiwać od kremu pod oczy?

Doskonałą receptą na poprawę wyglądu skóry jest stosowanie kremu pod oczy. Kobietom z pewnością wydaje się to więcej niż oczywiste, natomiast dla niektórych panów będzie to całkowita nowość.

Chcąc uzyskać zadowalające i trwałe rezultaty, sięgajmy jedynie po najlepsze kremy pod oczy, przykładowo Garnier, których działanie nie ogranicza się tylko, nie umniejszając ich znaczenia, do nawilżania i odżywiania skóry.

Dobre jakościowo kosmetyki posiadają też właściwości regenerujące naskórek i wzmacniające jego barierę ochronną, dzięki czemu wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra w okolicach oczu będzie odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Dodatkowe działanie kremów pod oczy

Niektóre dostępne w drogeriach produkty wykazują także działanie energetyzujące i odświeżające, co będzie istotne zwłaszcza w przypadku pojawiających się cieni i sińców pod oczami.

Pożądane, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, będą ponadto właściwości przywracające młody wygląd skóry, zwalczające pierwsze oznaki starzenia oraz minimalizujące widoczność zmarszczek.

W ostatniej z wymienionych ról świetnie sprawdzą się między innymi preparaty o silnie skoncentrowanej formule ujędrniające i napinające skórę wokół oczu oraz dające niemal natychmiastowy efekt wygładzenia.