Większość mężczyzn i kobiet żyje fantazjami seksualnymi z osobami, które na co dzień nie są ich partnerami. Wyniki badań dotyczących fantazji seksualnych, przeprowadzonych na dużej próbie opublikowano na łamach czasopisma "The Journal of Sex Research".

 

Z badań wynika, że marzenia seksualne, dotyczące osób innych niż aktualni partnerzy badanych to coś, czym żyje 98 proc. badanych mężczyzn i 80 proc. kobiet, co, niestety, nie wystawia zbyt dobrego świadectwa o wierności partnerów. Nie jest też najlepszym poświadczeniem wzajemnej, pełnej akceptacji partnerów.

Reklama

Badania zostały przeprowadzone na próbie 349 studentów i pracowników w wieku od 18 do 70 lat. Okazuje się, że mężczyźni, częściej niż kobiety miewają fantazje seksualne, co może być związane z antropologicznym uwarunkowaniem przedstawicieli płci brzydkiej, którego istota polega na biologicznym "nakazie" zapłodnienia wielu samic. Co więcej, jak wynika z badań, fantazje seksualne z innymi kobietami są tym silniejsze im dłużej trwa związek badanego z jego partnerką. Istnieje ponadto prosta relacja pomiędzy liczbą partnerek a częstotliwością poddawania się poezji seksualnego fantazjowania z innymi, z tym, że akurat ta relacja dotyczy bardziej kobiet niż mężczyzn.

Wyniki badań będą zapewne bardzo przydatne dla psychologów pracujących nad trwałością związków seksualnych, rzecz jasna, nie tylko małżeńskich.

Dodaj komentarz
Kod antyspamowy Odśwież