Żyć Dobrze

kuchnie świata

Kuchnie świata, które musisz znać

Świat stał się globalną wioską. Podróżowanie po odległych krajach i kontynentach nikogo już nie dziwi. Wśród podróżników są też podróżnicy kulinarni, którzy wybierają się w podróż przede wszystkim po to, aby poznawać nowe smaki i zgłębiać tajniki kuchni różnych krain i regionów. Kuchenne trendy ulegają zmianom co kilka lat. Jakie kuchnie warto znać? Aby poznać nowe smaki wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, wystarczy zapisać się na warsztaty kulinarne. 

 

Kuchnia tajska - najsmaczniejsza kuchnia świata

Za najsmaczniejszą kuchnię świata została uznana kuchnia tajska. Nic w tym dziwnego, bo naprawdę potrafi rozpieszczać podniebienie. Podstawą kuchni tajskiej jest ryż – jaśminowy i kleisty. Ten pierwszy rodzaj jest dodatkiem do dań głównych, zazwyczaj intensywnych w smaku, które doskonale łagodzi. Kuchnia tajska jest bardzo różnorodna, wiele zależy od regionu, w którym się znajdujemy. Wiele dań kuchni tajskiej tworzonych jest na bazie mleka kokosowego i owoców morza. Takie połączenie składników pozwala łączyć słodkość mleka z ostrością sosów i subtelnym smakiem dodatków. 

Nie trzeba wyjeżdżać do dalekiej Tajlandii, aby poznać kuchnię tajską. Wystarczy zapisać się na warsztaty kulinarne w Warszawie w Akademii Kulinarnej Let’s Go Cook https://gocook.pl na które można przyjść z grupą znajomych. Podczas warsztatów grupa, pod okiem szefa kuchni, tworzy wyborne menu, a następnie rozkoszuje się jego smakami podczas kolacji. 

 

Włoskie wakacje

Włosi uwielbiają jeść. Kochają pizzę, makarony i owoce morza. I choć wydawać by się mogło, że są to dania znane na całym świecie i znane wszystkim, to ten, kto nie jadł włoskiej pizzy w małym włoskim miasteczku, nie wie co traci. Włosi nie tylko świetnie gotują, ale potrafią też przepięknie mówić o swojej kuchni. W Let’s Go Coook mamy w sobie coś z Włochów. My także potrafimy świetnie gotować i opowiadać o włoskiej kuchni. Zapisz się na kurs gotowania i poczuj się jak na wakacjach. Zdobywaj nowe umiejętności oraz świadomość tego czym jest prawdziwa włoska kuchnia.

 

Kuchnia turecka

Kuchnia turecka stała się jedną z najpopularniejszych kuchnia świata ze względu na wszechobecne kebaby. Turecki kebab smakuje nieco inaczej niż te, które kupić możemy w Polsce. Różnicę czuć zwłaszcza, kiedy sięgamy po kanapkę z baraniną, którą Turcy potrafią przygotować jak nikt inny. W Turcji dużo częściej niż w innych krajach jada się kebab w towarzystwie ajranu – słonego jogurtu, który kupić możemy także w Polsce. Turcy są miłośnikami zdecydowanie bardziej intensywnych smaków, dlatego jadają kebab z ostrymi papryczkami chili, które w tureckich restauracjach stoją na stolikach jak u nas pieprz i sól. 

 

Kuchnia indyjska

Kuchnia indyjska zyskuje na popularności. Jest pełna smaków, kolorów i aromatycznych przypraw. W kuchni indyjskiej znajdziemy dużą ilość warzyw, w tym warzyw strączkowych i past typu carry, towarzyszą im mięsa, najczęściej kurczak. Dodatek węglowodanowy jest zazwyczaj niewielki. Kuchnia indyjska uznawana jest nie tylko za smaczną, ale i zdrową. Dużo w niej warzyw, mało mięsa i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Używane w kuchni indyjskiej przyprawy uchodzą za najzdrowsze na świecie. Ich obecność w diecie ma chronić przed wieloma chorobami, w tym nowotworami. 

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook - gocook.pl