Moto Sfera

Kupiłeś pierwszy motocykl

Kupiłeś pierwszy motocykl? Sprawdź, dlaczego warto wybrać kask integralny

Wybór kasku na motocykl nie jest łatwym zadaniem. W sklepach znajdziesz 5 podstawowych rodzajów kasków. Każdy z nich cechuje się odmienną budową, parametrami technicznymi i z reguły jest przeznaczony do konkretnego stylu jazdy. Początkującym motocyklistom poleca się kaski integralne. Odpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Co to jest kask integralny – najważniejsze cechy

Kaski integralne – zwane potocznie integralami – uchodzą za najbardziej bezpieczny rodzaj kasków. Są zbudowane z jednolitej skorupy okalającej całą głowę bikera. Taka budowa gwarantuje najwyższy poziom ochrony. Jest to powód, dla którego fachowcy polecają kaski zamknięte osobom rozpoczynającym przygodę z motocyklem.

Modele integralne nie mają oddzielnej części szczękowej, którą można podnieść i opuścić w czasie jazdy. Z jednej strony trzeba to uznać za minus, – spożywanie napojów oraz prowadzenie rozmów nie jest możliwe bez zdjęcia kasku w czasie postoju. Z drugiej strony widzimy ogromny plus – większe bezpieczeństwo motocyklisty i mniejsza waga kasku. Do zalet zaliczymy również rozbudowany system wentylacji oraz doskonałe tłumienie hałasów z zewnątrz.

Integrale wybierają także posiadacze motocykli sportowych, ponieważ są one zdecydowanie najbezpieczniejszym rodzajem kasków. Z kolei miłośnicy stylu vintage stawiają na efektowne kaski integralne retro. Z takim wyposażeniem nie sposób przejechać niezauważonym!

Wiele funkcjonalnych kasków integralnych znajdziesz w ofercie Dobrych Sklepów Motocyklowych.

 

Dlaczego warto postawić na kask integralny z blendą?

Wybierając swój pierwszy kask, czasem trudno ocenić przydatność dodatkowego wyposażenia. Bikerzy zazwyczaj poszukują informacji pozwalających stwierdzić, czy dany gadżet jest użyteczny i niezbędny w czasie jazdy, czy też można z niego zrezygnować. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w sytuacjach, kiedy w grę wchodzą znaczne różnice w cenach poszczególnych modeli.

Jednym z elementów podnoszących komfort i bezpieczeństwo na drodze jest wbudowana blenda przeciwsłoneczna. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak uciążliwe może być prowadzenie motocykla przy oślepiających promieniach słońca. Nadmiar światła sprawia, że tracimy ostrość wzroku, a pole widzenia znaczne się zawęża. 

O ile kierowcy samochodów mogą założyć okulary słoneczne, tak w przypadku bikera jest to niemożliwe. Nie chodzi tutaj o konieczność zdjęcia kasku, założenia okularów i ponownego założenia kasku. Takie działanie z góry można uznać za niepraktyczne. W przypadku wjazdu na zacieniony obszar kierowca z łatwością zdejmie okulary, natomiast biker musiałby ponownie się zatrzymać.

Jak widać, warto wybrać kask integralny z wbudowaną blendą przeciwsłoneczną. Producenci oferują różne mechanizmy opuszczania blendy, a także różną przepuszczalność światła. Zanim dokonasz zakupu, koniecznie przetestuj blendę w pełnym słońcu.

Oczywiście na rynku znajdziesz również modele z przyciemnianym wizjerem. Jest to popularne rozwiązanie, stosowane w większości modeli. Wjeżdżając np. do tunelu, musisz jedynie podnieść szybkę. Zauważ, że po zmroku ciemny wizjer należy zastąpić przezroczystym.

 

Gdzie zamówić dobry kask integralny – wybierz sprawdzone źródło

Nie masz doświadczenia w zakupie kasków na motocykl i nie wiesz czym się kierować przy wyborze? Pierwszą zasadą jest wybór godnego zaufania pośrednika. Kaski pochodzące z niesprawdzonych źródeł zazwyczaj cechuje słaba jakość wykonania, a to znacznie obniży Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Wybierz Dobre Sklepy Motocyklowe i skorzystaj z szeregu korzyści. Zarejestruj swój sprzęt w ciągu 14 dni, a Twój kask zostanie objęty 5-letnią gwarancją oraz bezpłatnym programem assistance.

Artykuł zewnętrzny