Żyć Dobrze

tanie i przydatne akcesoria budowlane

Kupuj z głową - tanie i przydatne akcesoria budowlane!

W dzieciństwie uwielbialiśmy oglądać bajkę „Bob Budowniczy”. To inspiracja, która sprawiała, że z zapartym tchem śledziliśmy przygody Boba i jego niezbędnych towarzyszy. Bez nich nie potrafił sobie poradzić! Skoro Bob miał swoich pomocników, my również ich potrzebujemy.

 

Po niej się wspina – to drabina!

Akcesoria budowlane są istotnym elementem każdej pracy remontowej i budowlanej. Drabina należy do jednych z najważniejszych funkcjonalnych urządzeń, bez którego nie poradzi sobie nawet domowa gospodyni. Poza tym, czy widzieliście kiedyś fachowca bez drabiny – nawet najmniejszej? My nie!

Malowanie ścian, sufitów, zawieszanie karniszy, lamp, abażurów czy wiercenie otworów to tylko kilka czynności, które wykonujemy na wysokościach. Podczas kupowania drabiny, zwróć więc uwagę na jej wielofunkcyjność oraz jakość wykonania. Powinna być aluminiowa, składająca się przynajmniej z dwóch części, wyposażona w stabilizator, antypoślizgowe stopki i samozabezpieczające się zaczepy.

Taka stanowi idealną podporę, dzięki czemu jest również odpowiednim zabezpieczeniem przed upadkiem czy chybotaniem się. Samozabezpieczające się zapadki, uchronią przed przypadkowym złożeniem się czy rozsuwaniem w trakcie przewożenia. Profilowane szczeble, pozwalają na pewne poruszanie się podczas wchodzenia i schodzenia z drabiny.

Kilka części składowych narzędzia, pozwala na używanie go na różnych wysokościach – niezależnie od tego, czy sięgasz słoik z wysokiej półki, czy wieszasz karnisz na kilku metrach wysokości.

 

Worki budowlane zadbają o czyste miejsce pracy

Podczas budowy lub też odnawiania części mieszkalnych musimy zadbać o czystość i odpowiednią higienę miejsca. Warto na bieżąco pakować odpadki, takie jak piasek, gruz, płytki czy ziemię, w pojemne worki budowlane. Przy zakupie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Najlepiej, aby był to polipropylen, który charakteryzuje się wytrzymałością.

Pomimo wkładania ostrych kamieni czy gruzu nie powinien ulec żadnym uszkodzeniom, w tym – przedarciu się. Co więcej, warto, aby był pojemny – ładowność na poziomie 50 – 70 litrów to podstawa. Worki te przydają się również podczas pielęgnacji ogrodu czy przewożenia piasku do piaskownicy oraz aranżacji ciekawych punktów na działce.

Można do nich wrzucać uschnięte liście, uszkodzone kawałki roślin, skoszoną trawę czy gałęzie. Worek ten przyda się również do przechowywania ziemniaków, marchwi oraz innych owoców czy warzyw. Sprawdzi się u posiadaczy działek, pól uprawnych czy ogródkowych warzywników.

 

Taczka czy wózek – co, gdzie się sprawdzi?

Było o uporządkowaniu gruzu, starych płytek i innych budowlanych odpadów, to teraz porozmawiamy o ich przewożeniu do punktu docelowego. Przenoszenie ciężkich płyt, cegieł, czy piasku w worku jest żmudną pracą syzyfową. Warto, więc zadbać o akcesoria budowlane, które ułatwią transport tych materiałów. Taczka swoje zadanie spełni przy przewożeniu materiałów sypkich, np. piasek.

To również idealny kompan przy urządzaniu ogródka – sprawdzi się podczas transportu delikatnych roślin, czy wywożeniu gałęzi i skoszonej trawy. Natomiast wózek transportowy nada się idealnie podczas transportu mebli czy worków cementu. Przy zakupie zwróć uwagę, z jakiego materiału został wykonany – ważne, aby był aluminiowy. Dodatkową zaletą będzie możliwość jego składania.

Wtedy łatwo i wygodnie można zapakować go do samochodu, tak aby posłużył np. podczas zakupów materiałów budowlanych i ich transporcie ze sklepu do auta. Przy okazji – nie zapomnij o jego maksymalnym obciążeniu. Nagminne przeciążanie go, spowoduje silne zużycie.

Akcesoria budowlane są ważnym aspektem każdej czynności związanej z pracą remontową czy chociażby wylewaniem fundamentów pod obiekt. Jakie są Twoje niezbędniki, bez których nie wyobrażasz sobie miejsca budowy?

Artykuł zewnętrzny