Żyć Dobrze

Kupujesz dom Zapytaj specjalistę

Kupujesz dom? Zapytaj specjalistę!

Zakup mieszkania lub domu to ważna decyzja, praktycznie na całe życie. Podejmując ją musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli zdecydujemy się na dom z rynku pierwotnego, to zostaniemy zarzuceni dużą ilością ofert. Wybór jest naprawdę ogromny, a konkurencja bardzo zacięta. Dlatego szukając wymarzonego domu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kwestie finansowe. Istotna jest również jakość wykończenia domu oraz jego funkcjonalność.

 

Pierwszy krok do kupna domu

Przeglądając oferty w poszukiwaniu tej odpowiedniej, w pierwszej kolejności trzeba skupić się na podstawowych czynnikach: dogodnej lokalizacji domu oraz budżecie, jaki chcemy przeznaczyć na jego zakup. W ten sposób dokonamy wstępnej selekcji ofert.

Specjaliści z firmy Marcopolo Development radzą, aby kolejnym krokiem był wybór odpowiedniego dewelopera. Wynika to z faktu, że zakup domu od dewelopera pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na załatwianie formalności. Deweloper wyręczy nas także w skompletowaniu materiałów budowlanych oraz znajdzie najlepszych specjalistów, którzy pomogą stworzyć nasz wymarzony dom.

Chcąc znaleźć dobrego dewelopera powinniśmy zasięgnąć opinii znajomych, poszukać informacji w mediach lub wybrać się na targi nieruchomości. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić uczciwość i rzetelność danego dewelopera. Profesjonalny deweloper może także wykazać się różnorodnością zrealizowanych projektów.

 

O co zapytać dewelopera?

Wszystkie istotne szczegóły dotyczące naszego domu powinnyśmy dokładnie omówić z wybranym deweloperem. Pierwszą ważną kwestią jest rodzaj terenu, na którym ma stać nasz dom. Dowiedzmy się czy były robione badania gruntowe na tym terenie oraz czy przeprowadzono wymagane prace melioracyjne. Ważne, aby nie był to teren zalewowy.

Musimy także upewnić się, że do działki, na której ma powstać dom, zostały doprowadzone wszystkie potrzebne media, czyli instalacja wodna oraz elektryczna. Istotna jest również kwestia odprowadzania nieczystości z domu. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie domu do sieci kanalizacyjnej lub wyposażenie go w nowoczesną ekologiczną oczyszczalnię ścieków.

Warto wypytać dewelopera o jakość materiałów użytych do budowy naszego domu. Będą one miały istotny wpływ na jego trwałość. Przy okazji można się dowiedzieć jaki rodzaj ocieplenia oraz tyków zostanie użyty.

Kolejnym ważnym elementem jest system ogrzewania domu. Dobrze jeśli deweloper daje klientowi możliwość wyboru opcji, dostosowanej do wymagań klienta. Specjaliści z firmy Marcopolo Development radzą, aby na samym początku inwestycji dowiedzieć się, czy jest możliwość wykonania ogrzewania podłogowego, gdyż na późniejszych etapach będzie to niemożliwe.

Warto zwrócić także uwagę, czy deweloper przewidział w projekcie domu instalację kominkową oraz dodatkowe pomieszczenia, jak np. schowek, spiżarnia czy suszarnia. Nie można zapomnieć także o oknach i rodzaju pokrycia dachowego.

Dobrym pomysłem jest spisanie na kartce wszystkich interesujących nas kwestii i omówienie ich na spokojnie z deweloperem. Należy wyjaśnić wszystkie niejasności, przeanalizować wszystko raz jeszcze krok po kroku zanim podpiszemy umowę.

Reklama