Żyć Dobrze

Kupujesz mieszkanie? Pomyśl o standardzie

Kupujesz mieszkanie? Pomyśl o standardzie

Czy mieszkanie jest do wykończenia? Do remontu? A może można się już wprowadzać? A może jest też od razu wyposażone? Wiele tego typu pytań pada z ust interesantów, jednak wszystkie zawierają się, najprościej mówiąc, w standardzie nieruchomości.

 

Nowe mieszkania, zwykle znajdujące się na małych, hermetycznych osiedlach, posiadają często szereg udogodnień. W budownictwie takim stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania. W dzisiejszych czasach poszukujemy mieszkań przede wszystkim funkcjonalnych.

Każdy posiada jakieś wyobrażenie swojego nowego lokum. Zakup nowej nieruchomości w dużej mierze ułatwi dopasowanie oferty do Twoich oczekiwań.

Firmy stawiają na budowanie według nowoczesnych projektów. Już w czasie budowy możesz zażyczyć sobie na przykład zmiany umiejscowienia ścian. Przy mieszkaniach z rynku wtórnego wiąże się to z kosztownym i kłopotliwym remontem, który czasem obarczony jest koniecznością uzyskania odpowiednich pozwoleń.

Warto też zwrócić uwagę na drobiazgi jak chociażby miejsca parkingowe. O ile w przypadku nowego budownictwa jest to sprawa mało problematyczna, niekiedy nawet bardzo wygodna, ponieważ miejsca na parkingu jest zwykle pod dostatkiem, a czasem możliwe jest też posiadanie garażu, tak w przypadku mieszkań lokalizowanych w centrum, głównie tych używanych, zaparkowanie niedaleko nowego miejsca zamieszkania może być niezwykle trudne i uciążliwe.

Zdarza się także znaleźć ogłoszenia, które poza samym mieszkaniem oferują też jego wyposażenie. Jest to jednak typowa cecha głównie dla mieszkań używanych. Niektórym jest to na rękę, ponieważ cena nieraz niczym się nie różni, czy mieszkanie jest umeblowane, czy też nie. Innym przysporzy to jedynie dodatkowego wysiłku związanego z wymianą całości tego wyposażenia na wcześniej już posiadane, bądź też - nowo zakupione.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany zakupem mieszkania gotowego do wprowadzenia się, pamiętaj by dokładnie dowiedzieć się, jakie elementy wyposażenia zawarte są w cenie (meble, sprzęt AGD), jakiej są jakości i ewentualnie, co otrzymasz za dodatkową opłatą.

 

Łukasz Heger